Kiedy w 1889 roku francuski konstruktor Gustave Eiffel na potrzeby Wystawy Światowej projektował i budował wieżę nad Sekwaną nie przypuszczał nawet, że sto lat później będzie ona stanowiła najpopularniejszą konstrukcję Europy…
Kiedy w 1889 roku francuski konstruktor Gustave Eiffel na potrzeby Wystawy Światowej projektował i budował wieżę nad Sekwaną nie przypuszczał nawet, że sto lat później będzie ona stanowiła najpopularniejszą konstrukcję Europy, a w skali światowej dorówna popularnością samym piramidom egipskim i Statui Wolności. Wieża Eiffla już dziś niewiele osób zadziwia swoją techniczną doskonałością, ale z pewnością jest niepowtarzalnym elementem kulturowym i krajobrazowym, a zarazem symbolem miasta sztuki.
O Paryżu można mówić godzinami, a uczucia, jakie budzi wśród przyjeżdżających turystów to szeroka gama emocji od bezwarunkowej miłości po całkowite odrzucenie. Miasto nierozerwalnie kojarzy się jednak z uliczną sztuką, artystami malarzami, wyśmienitą kuchnią, kafejkami, modą i kulturą na najwyższym poziomie. Paryż kojarzy się również z miłością, a jako taki zyskał powszechnie akceptowalny tytuł miasta zakochanych.
Wszystkie te cechy można odnaleźć w obrazach dzięki prezentowanemu na http://www.dekorolka.pl/3/obrazy-na-sciany/search/paris%2Beiffel wizerunkowi Wieży Eiffla, który pobudzając wyobraźnię odbiorcy nasuwa mu skojarzenia z tym, co najbardziej przypomina Paryż w jego rozumieniu. W dekoracji wnętrza wysmukła sylwetka wieży wprowadza specyficzny klimat z nutką artystyczną, a dzięki różnym ujęciom i różnym technikom graficznym może też nawiązywać do trendów pop-art albo modnej w ostatnich latach stylizacji vintage.
Poza specyficznym artystycznym, swobodnym a także pełnym romantyzmu klimatem obrazy z wizerunkiem Wieży Eiffla mogą również wizualnie wpływać na odbiór przestrzeni. Krótkie odcinki ścian pomiędzy kanapą a sufitem podwyższy pionowa forma obrazu. Przy wąskich pomieszczeniach ciekawy i korzystny zarazem efekt można uzyskać wybierając panoramę z wieżą w tle lub odpowiednio skomponowany tryptyk. Ważnym elementem może też być kolorystyka zdjęcia od żywej, w tonacjach niebieskich po stylizowaną na retro sepię i obrazy czarno-białe.
Wieża Eiffla nie musi być centralnym obiektem na obrazie, ale stanowić element większej kompozycji, jak wspomniana wyżej panorama czy jedna z licznych pocztówek. Ciekawą propozycją są też grafiki ukazujące światowe zabytki, jako rysunkową listę miejsc do zwiedzania podczas turystycznych podróży. Obraz z taką grafiką może być świetnym dodatkiem do wnętrza biura oferującego wycieczki, ale również sprawdzi się w pokoju dziecka czy salonie.