20% taniej wszystkie dekoracje. Skorzystaj z kodu PROMO20 i ciesz się specjalnym rabatem! 🎉🍁
podaj w koszyku kod PROMO20
-20%

Tryptyki obrazy wieloczęściowe

Wykorzystywanie obrazów w dekoracji wnętrz jest zjawiskiem powszechnym od wieków, a tym, co zmienia się na przestrzeni czasu są same obrazy.
Wykorzystywanie obrazów w dekoracji wnętrz jest zjawiskiem powszechnym od wieków, a tym, co zmienia się na przestrzeni czasu są same obrazy. Począwszy od tego, co przedstawiają, przez styl i technikę wykonania po ich geometryczną formę każdy z elementów nie tylko przechodził różne przemiany, ale też tworzył całkowicie nowy styl. Wśród tych dominujących we wnętrzach obecnie znalazły się między innymi cyfrowe tryptyki.
Zarówno technika tworzenia takich obrazów, a właściwie układów, czy też kompozycji obrazów, jak i sam pomysł podzielenia ich na części oraz odpowiedniego zestawienia ze sobą są nowoczesne i bardzo typowe dla współczesnych aranżacji. Nie oznacza to jednak monotonii i powtarzalności, bowiem jedyną cechą wspólną dla wszystkich tryptyków jest fakt, że składają się z trzech elementów. Różne są natomiast zarówno prezentowane na nich motywy, jak i kształty czy wielkość poszczególnych części zestawów.
Najwcześniej stosowanymi tryptykami były dawniej te jednolite w formie.
Oznacza to, że każdy z trzech elementów miał takie same wymiary, z pozostałymi łączył się tematycznie i wieszany był na ścianie w równym rzędzie tworząc galerię. Prostymi tryptykami mogły być też portrety rodzinne umieszczane na ścianach w grupie. Obecnie taki standard jest tylko jedną z wielu możliwości wykorzystywanych do dekoracji i wizualnego przekształcania wnętrz.
Tryptyki obrazy wieloczęściowe
Jak pokazuje kolekcja na http://www.dekorolka.pl/obrazy-do-salonu tematem tryptyku może być wszystko od malowniczych jesiennych krajobrazów, przez panoramy miejskie, kompozycje roślinne i zwierzęta po rodzinne fotografie. Pojedynczy obraz stworzy zupełnie inną dekorację, jeśli zostanie podzielony na trzy równe elementy, a inaczej zaprezentuje się w formie asymetrycznej. Jedną z ciekawszych form jest tworzenie tryptyków z trzech różnych zdjęć połączonych ze sobą tonacją kolorystyczną lub zbieżnych tematycznie.
Inną opcją modyfikowania takich dekoracji jest też ich wieszanie w zmiennych układach. Doskonałym pomysłem w odpowiednim wnętrzu może być zarówno ułożenie poziome, jak i pionowe. Bardziej innowacyjne aranżacje uwzględniają także usytuowanie nieregularne, na różnych wysokościach ściany, ale przy zachowanym kompozycyjnym ładzie. Za pomocą odpowiednio skomponowanego tryptyku można zmieniać optycznie powierzchnię, wysokość czy szerokość ścian.

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź fakturę, grubość oraz nasycenie koloru

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem