Tapety i fototapety czarno-białe

Dekoracje znane, jako czarno-białe w rzeczywistości wcale takie nie są, a określenie to jest jedynie symboliczne. Oczywiście można również stworzyć…
Dekoracje znane, jako czarno-białe w rzeczywistości wcale takie nie są, a określenie to jest jedynie symboliczne. Oczywiście można również stworzyć kompozycje złożone wyłącznie z czerni i bieli, ale będą one miały bardziej formę schematycznych grafik o ograniczonych możliwościach wyrazu. Osoby, które nie do końca uświadamiają sobie, na czym polega różnica z pewnością stwierdzą, że takie motywy są nudne i niewiele wnoszą do wnętrza. W rzeczywistości to, co pozbawione koloru, może być prawdziwą feerią setek, a nawet tysięcy odcieni szarości, z których pomocą można wyrazić wszystko.
Jedną z kategorii takich dekoracji są tapety czarno-białe, których przykłady można zobaczyć na stronie http://www.dekorolka.pl/2/fototapety-na-sciany/search/black%2Band%2Bwhite. Kolekcja jest tak zróżnicowana, że doskonale ukazuje możliwości tej bądź co bądź uniwersalnej formy wystroju. Uniwersalność nie oznacza jednak, że można wybrać cokolwiek i umieścić na ścianie jakiegokolwiek wnętrza, bowiem poza neutralną kolorystyką pozostaje jeszcze temat, nasycenie i charakterystyczny klimat motywu. Przykładowo przepiękna fototapeta ze starym pociągiem ciągniętym przez zabytkową lokomotywę wprowadza klimat retro znany ze starych filmów . Czarny koń o lśniącej sierści to przykład współczesnego, kreatywnego spojrzenia na naturalne piękno a seksowny mężczyzna z odsłoniętym torsem bez wątpienia budzi skojarzenia erotyczne.
Tapety i fototapety czarno-białe
Tapety czarno-białe to zarówno odwzorowania fotografii, bardzo realistyczne, ale kreowane na styl retro, lub też bardzo współczesne, ale z nietypowym, artystycznym podejściem. Podobno tam, gdzie znika kolor obserwator bardziej koncentruje się na treści, dostrzegając każdy szczegół postaci czy przedmiotu. Czy ubrana w niezwykle barwny pasiasty sweter i kolorową czapkę hipsterka nadal przyciągałaby uwagę tym specyficznym spojrzeniem? Czy antyczny krzyż w kolorach wciąż byłby taki magiczny, czy stałby się tylko kolorową ornamentową dekoracją? W takim ujęciu dekoracje czarno-białe wydobywają prawdziwe piękno z prostych przedmiotów, osób i sytuacji, dlatego są tak niepowtarzalne i wyjątkowe.
Tapety w odcieniach szarości, czerni i bieli nie muszą jednak być całkowicie pozbawione barw. Do modnych w ostatnich latach trendów zalicza się wprowadzanie tzw. kolorystycznego akcentu. Możliwość taką stwarza technika cyfrowej obróbki kompozycji przed drukowaniem, dzięki czemu pojedynczy element – czapka, kwiatek, markiza nad oknem – mogą nagle nabrać konkretnej barwy. Czerwony dmuchawiec na czarno-białej łące być może jest mało realistyczny, ale w stonowanym wnętrzu będzie idealnym akcentem ożywiającym. Jedną z form jest też ;odsłanianie; koloru przez pokazanie odsuwanego zamka, otwieranych drzwi czy przekładanej kartki.

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź fakturę, grubość oraz nasycenie koloru

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem