Tapeta na ścianę Londyn

Tapety, jakie wykorzystujemy w dekoracji wnętrz to szeroki zakres tematyczny, obejmujący wiele aspektów naszego życia, a także obrazy zaczerpnięte ze świata natury.
Tapety, jakie wykorzystujemy w dekoracji wnętrz to szeroki zakres tematyczny, obejmujący wiele aspektów naszego życia, a także obrazy zaczerpnięte ze świata natury. Jednym z tematów często pojawiających się na tapetach są miasta ze swoim specyficznym klimatem i duchem zaklętym w charakterystycznej zabudowie, tradycjach, symbolach czy mieszkających w nich ludziach. Na liście doskonale rozpoznawalnych miast znajduje się Londyn, szczególnie bliski Polakom z uwagi na wspólne losy wojenne i wielu naszych rodaków udających się do niego w poszukiwaniu zatrudnienia. Londyn jest też miastem bardzo specyficznym, mogącym pochwalić się odległą historią, sięgającą jeszcze czasów cesarstwa rzymskiego, mającym duże znaczenie w tworzeniu historii świata.
Gdyby zapytać przeciętnego Polaka, z czym kojarzy mu się Londyn, z pewnością wymieni szereg zabytków dokumentujących długą historię miasta, a także znane na całym świecie symbole, jak słynne budki telefoniczne czy piętrowe autobusy. Tapeta z Londynem będzie dla niego obrazem mostu Tower Bridge nad Tamizą, słynnego Big Bena czy zamku królewskiego, ale również katedry westminsterskiej czy wielkiego koła karuzeli ulokowanego nad rzeką. W rzeczywistości londyńskie krajobrazy są znacznie bardziej urozmaicone, jeśli spojrzeć na przepiękną i niezwykłą panoramę dzielnicy biznesowe, która na pierwszy rzut oka przypomina szklane wysokościowce w Dubaju, całkowicie odbiegając klimatem od angielskiej powolności i przywiązania do tradycji.
Kolekcja wzorów na stronie http://www.dekorolka.pl/2/fototapety-na-sciany/search/londyn to doskonały przykład, że tapeta na ścianę Londyn posiada znacznie więcej twarzy, niż możemy sobie wyobrazić. To zróżnicowanie kompozycji pozwala na wykorzystanie motywu miasta w bardzo wielu aranżacjach, zarówno tych nowoczesnych, jak i stylowych, klimatem nawiązujących do dawnych wieków. Tradycyjne obrazy londyńskie to średniowieczna architektura ze słynnym mostem, Big Benem, Pałacem Buckingham, Pałacem Westminsterskim czy katedrą św. Pawła, a także klimatyczne ulice z czerwonymi budkami telefonicznymi, autobusami i charakterystycznymi, czarnymi taksówkami w stylu sprzed lat.
Tapeta na ścianę Londyn to również bardziej współczesne spojrzenie na to ciekawe, budzące sentyment miasto. Poza centrum biznesowym, które wielu osobom z pewnością w ogóle nie przypomina Londynu można też wybrać zwykłe codzienne obrazy, młodych ludzi spieszących do pracy, modernistyczne apartamentowce, podziemne perony metra, spotkania przy piwie w londyńskim pubie, albo spokojną i refleksyjną Małą Wenecję. Tego typu tapety niekiedy uzupełnione o fragment brytyjskiej flagi są z pozoru neutralne, ale symbolicznie nawiązujące do tego jedynego miejsca na ziemi. Londyńskie pejzaże dzięki czerwonym budkom i autobusom są świetnym materiałem na dekoracje z kolorowym akcentem.

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź fakturę, grubość oraz nasycenie koloru

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem