20% taniej wszystkie dekoracje. Skorzystaj z kodu PROMO20 i ciesz się specjalnym rabatem! 🎉🍁
podaj w koszyku kod PROMO20
-20%

Tapeta marokańska koniczyna to egzotyczna dekoracja w Twoim domu

Tapeta marokańska koniczyna to charakterystyczny wzór, bardzo często spotykany na dekoracjach nawiązujących do klimatów orientalnych. Pojawia się na tkaninach, obiciach mebli, na ceramice, grafikach ściennych i fototapetach.
Zastosowanie tapet marokańskich koniczyna do uzupełnienia aranżacji domu lub firmy, pozwoli wprowadzić do czterech ścian egzotyczny klimat, nawiązujący do kultury marokańskiej. W stylistyce inspirowanej Marokiem pojawiają się zarówno abstrakcyjne, jak i geometryczne ornamenty, często nawiązujące do świata roślin.
Obok misternych wzorów, często spotykane są również wszelkie łuki, ażury i motywy koronkowe. Fototapety marokańską koniczyną ścienne to kolekcja dekoracji inspirowanych sztuką portugalską, hiszpańską i marokańską. To właśnie tam rozpowszechniło się zdobienie przestrzeni domowych i miejskich kunsztownymi płytkami ceramicznymi. Współcześnie istnieje możliwość zastąpienia oryginalnych mozaiek tapetami ściennym, na których wiernie oddane zostało to charakterystyczne śródziemnomorskie wzornictwo. Wysoka jakość tapeta marokańska koniczyna sprawia, że grafiki do złudzenia przypominają prawdziwe płytki ceramiczne, ale są znacznie mniej kosztowne niż prawdziwe mozaiki. Grafiki z mozaikami zostały wydrukowane na lateksowym materiale. Podkład tego typu jest gładki, lekko błyszczący i niweluje lekkie nierówności ściany. Charakteryzuje się odpornością na lekkie pocieranie, ale nie jest polecany do dekorowania miejsc narażonych na częsty dotyk i mocne zabrudzenia. Dlatego też, jeśli chcemy udekorować tego typu fototapetą marokańska koniczyna na przykład kuchnię lub łazienkę, zalecane jest zabezpieczenie dekoracji warstwą laminatu. Wśród proponowanych fototapet z płytkami znajdziemy zarówno wzory marokańskie, jak i takie, które zainspirowane zostały typowymi dla sztuki Portugalii, niebieskimi mozaikami Azulejo. To właśnie Portugalczycy rozwinęli te glazury ścienne do rangi najprawdziwszych dzieł sztuki, zaś charakterystyczne mozaiki można dziś spotkać na elewacjach budynków, ścianach dworców, we wnętrzach prywatnych domów i lokali usługowych. Fototapety marokańska koniczyna to doskonała propozycja dla miłośników niepowtarzalnego wzornictwa. Charakterystyczne połączenie motywów roślinnych z geometrycznymi, pozwoli stworzyć unikalne wnętrze, nawiązujące do klimatu słonecznej Portugalii i Hiszpanii. Tapety z marokańskimi koniczynami można wykorzystać zarówno do pokrycia ścian, jak również do udekorowania innych powierzchni, na przykład drzwi lub mebli. Nowoczesne fototapety marokańska koniczyna to doskonałe rozwiązanie dekoracyjne nie tylko do prywatnych domów, ale także do zdobienia wnętrz firm, kawiarni, restauracji, barów, siłowni, fitness klubów albo sklepów. Tapety ścienne tego typu dają możliwość zdecydowanego podkreślenia charakteru i funkcji danego miejsca. Dzięki temu można stworzyć w nim nietuzinkowy i niepowtarzalny klimat, który będzie je wyróżniał spośród morza konkurencji. Tapety inspirowane sztuką śródziemnomorską można zamówić w różnych rozmiarach. Za pośrednictwem strony internetowej http://www.dekorolka.pl/fototapety-wzory-na-kafelkach zamówimy fototapety ścienne z wzornictwem najczęściej spotykanym w Maroko lub Portugalii. Wśród prezentowanych motywów, wiele grafik przedstawia charakterystyczne dla sztuki dekoratorskiej tych rejonów koniczyny, w które wpisane są inne desenie.

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź fakturę, grubość oraz nasycenie koloru

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem