🌞🛠️ Letni remont zyska nowy wymiar z naszą promocją -33%! Użyj kodu LATO33 i odmień swoje ściany! 🎨🏡
podaj w koszyku kod: lato33
-33%

Słynne miasta na obrazach

Podróżowanie dla wielu osób może stać się prawdziwą pasją, dzięki której realizują własne marzenia, a przy okazji też poznają ciekawe miejsca, interesujących ludzi…
Podróżowanie dla wielu osób może stać się prawdziwą pasją, dzięki której realizują własne marzenia, a przy okazji też poznają ciekawe miejsca, interesujących ludzi, zdobywają wiedzę o różnych kulturach i aktywnie spędzają czas. Z drugiej strony podróże nie tylko wymagają czasu, którego nam zazwyczaj brakuje, jak i środków finansowych, których brakuje jeszcze częściej, dlatego to pragnienie poznawania świata można nieco zagłuszyć wykorzystując we wnętrzach przedstawiające słynne miasta obrazy, jak te w zakładce http://www.dekorolka.pl/obrazy-londyn.
Załóżmy, że romantyczna właścicielka od lat marzy o odwiedzeniu Wenecji. Wybierając do salonu lub sypialni obraz prezentujący widok Ponte di Rialto i skąpany w słońcu kanał z kołyszącymi się leniwie kolorowymi gondolami może w chwili odpoczynku, albo przed snem wpatrywać się w ten widok i wyobrażać wilgotną bryzę znad kanału. Znane miasta podobnie, jak znane krajobrazy pobudzają wyobraźnię, ale te pierwsze dodatkowo jeszcze budzą skojarzenia. Gdyby wypowiedzieć ich nazwy – Paryż, Londyn, Wenecja – większość osób w podświadomości zobaczy konkretne miejsca, pomyśli o konkretnych rzeczach, z którymi są one związane.
Obraz na ścianie przedstawiający wieżę Eiffla to niekonieczne możliwość podziwiania gigantycznej stalowej konstrukcji, ale odniesienie do paryskiej awangardy, ulicznych artystów, spacerów po Polach Elizejskich czy doskonałej i bardzo specyficznej kuchni. Pomieszczenie uzupełnione o taką dekorację nabierze wymiaru romantycznego, artystycznego, lekkiego. Z kolei symbolika Londynu, jak słynny most wieżowy, czyli Tower Bridge, charakterystyczne londyńskie budki i piętrowe autobusy, Most Westminsterski albo Big Ben to nawiązanie do tradycji królewskich rodów, etykiety, typowego dla Brytyjczyków patriotyzmu, ale również popołudniowej herbaty czy licznej londyńskiej Polonii.
Znane miasta to znane symbole, które na obrazach już w pierwszej chwili wywołują określone skojarzenia jednak, jako ścienne dekoracje posiadają też te wszystkie cechy, które ma każdy obraz czy tapeta. Posiadają swoją kolorystykę, dynamiczną lub spokojną kompozycję, układ linii i kształtów wpływających na odbiór wizualny pomieszczenia. Dzięki nim można tworzyć nastrój nie związany z tymi miejscami, a więc jesienny park otaczający paryską wieżę, jako subtelny i spokojny akcent lub też czerwone budki telefoniczne Londynu, jako podkreślenie kolorystyczne spokojnego wystroju.

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź fakturę, grubość oraz nasycenie koloru

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem