20% taniej wszystkie dekoracje. Skorzystaj z kodu PROMO20 i ciesz się specjalnym rabatem! 🎉🍁
podaj w koszyku kod PROMO20
-20%

Plakaty z Polską – miasta i motywy

Współczesne dekoracje wnętrz przeszły bardzo długą drogę od czasów, kiedy na ścianie naklejano przeciętne papierowe tapety, niezbyt trwałe i mało wyszukane…
Współczesne dekoracje wnętrz przeszły bardzo długą drogę od czasów, kiedy na ścianie naklejano przeciętne papierowe tapety, niezbyt trwałe i mało wyszukane pod względem wzornictwa. Wycinane z kolorowych czasopism obrazki, oprawiane w ramkę i wieszane na ścianie dziś zastępują nowoczesne, doskonałe wydruki cyfrowe kolorowych zdjęć, a także plakaty – nie tylko wyjątkowo barwne, ale też wzbogacone grafiką na najwyższym poziomie. Takie możliwości stwarza rozwój technologii, nowoczesne maszyny i techniki drukarskie czy cyfrowa obróbka obrazu. Zmiany dokonały się też w tematyce dekoracji, bowiem na plakatach gości już niemal wszystko od tradycyjnych haseł reklamowych po kompozycje patriotyczne i narodowe.
Plakaty z polską
Jedną z kategorii modnych obecnie plakatów są te nawiązujące tematyką dotyczącą naszego kraju. To dekoracje, które z jednej strony są wyrazem patriotyzmu, a z drugiej podkreślają przywiązanie do ojczyzny, do bliskich naszym sercom miejsc, jak chociażby rodzinne miasto czy takie, które darzymy wyjątkową sympatią ze względów historycznych, kulturowych czy sentymentalnych. Plakaty z Polską to miasta i motywy w bardzo szerokim ujęciu tematu, czego przykładem jest kolekcja w zakładce http://www.dekorolka.pl/plakaty-polska. To zarówno typowe, kolorowe fotografie wykorzystane, jako podstawowy element kompozycji plakatów, jak i różnego typu grafiki, nawiązujące do tej dziedziny kolorystyką czy kształtami budzącymi jednoznaczne skojarzenia.
Plakaty z Polską można podzielić na dwie grupy, zdefiniowane tym, co stanowi podstawę ich kompozycji. Pierwsza grupa to wspomniane dekoracje tworzone na podstawie zdjęć, a więc obrazy przekształcone w formę plakatu, na których można zobaczyć ładny widoczek z Krakowa, Warszawy czy Wrocławia, prezentujący uroki tych miast. To kompozycje bardzo dekoracyjne i na tyle uniwersalne, ze mogą zastąpić piękny pejzaż w salonie, restauracji czy gabinecie prezesa firmy. Druga kategoria to motywy, czyli grafiki kolorami i symbolem, a niekiedy też napisami nawiązujące do polskiej historii, tradycji lub kultury. Takie plakaty mają znacznie większą moc oddziaływania i dlatego wymagają starannego dobrania do wnętrza.
Plakaty z Polską, których podstawą kompozycji jest symbolika mogą mieć charakter bardzo poważny, niemal oficjalny, ale mogą też być sposobem na wyrażenie tożsamości narodowej, identyfikowanie się ze swoim krajem, a nawet jego promocję. Nie wszystko może być wykorzystane wszędzie. Przykładowo plakat z polskim godłem narodowym z pewnością nie jest dekoracją frywolną, zabawną i dlatego wymaga odpowiednio godnego miejsca. To dekoracja do urzędów, oficjalnych instytucji, szkół czy klubów sportowych, ale z pewnością nie do dyskoteki lub pubu. W takich miejscach lepiej zaprezentuje się sylwetka piłkarza na tle barw narodowych czy plakat reklamujący polskie pierogi.

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź fakturę, grubość oraz nasycenie koloru

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem