Plakaty na zamówienie

O plakatach można mówić bardzo długo rozważając historię ich powstania, dzieje kształtowania się tej specyficznej dziedziny sztuki, która…
O plakatach można mówić bardzo długo rozważając historię ich powstania, dzieje kształtowania się tej specyficznej dziedziny sztuki, która z formy użytkowej stała się artystycznym środkiem wyrazu. Dziś plakat, jaki pojawia się w wystroju wnętrza to zazwyczaj informacja o koncercie, przedstawieniu teatralnym czy vencie, a o wiele rzadziej kompozycja dla samej kompozycji. Plakaty przez lata były domeną nastolatków, prezentujących w ten sposób swoje poglądy, a na ścianie niejednego pokoju można było zobaczyć ulubionego bohatera komiksu czy gwiazdę muzyki określonego gatunku.
Plakaty na zamówienie
We współczesnych, nowoczesnych aranżacjach plakat znów zyskuje swoje miejsce, a coraz częściej sięga się też do pomysłów sprzed dziesięcioleci niekoniecznie je powielając, a raczej tworząc poprzez naśladownictwo nowe dzieła sztuki współczesnej. Plakat może stać się ozdobą salonu, sypialni czy korytarza zwłaszcza, jeśli prezentuje tematykę nawiązującą do przeznaczenia miejsca. Kategorię można w sposób bardzo ogólny podzielić na kompozycje rysunkowe i te, na których umieszczono jedynie bardzo konkretny, wymowny napis. Do pierwszych zaliczają się komiksy, plakaty ze zdjęć, jak orgiami, motoryzacja czy filiżanki oraz rysunki. Do drugich należą plakaty motywacyjne, Keep Calm czy Think Pink.
Plakat nie musi być elementem wyposażenia nowoczesnego wnętrza. Sprawdzi się też w stylizacji retro, vintage, w lofcie pod warunkiem, że będzie odpowiednio dobrany wielkością i tematem. Najlepszym rozwiązaniem jest zamówienie plakatu, który będzie idealnie dopasowany do potrzeb konkretnego wnętrza. Motywy, jakie zostały zaprezentowane na stronie http://www.dekorolka.pl/plakaty-na-sciane to szereg propozycji, które można precyzyjnie dobrać do wolnej powierzchni ściany i określić wymiary. Po wydruku arkusz zostanie starannie oprawiony i będzie gotowy do wykorzystania. Jest to nie tylko sposób na idealne uzupełnienie aranżacji, ale też możliwość zrobienia takiego prezentu bliskim znajomym.
W kontekście tematyki o plakatach można powiedzieć, że jest to gama praktycznie nieograniczona. O formie decyduje bardziej technika wykonania oraz prosta oprawa. Nowoczesne plakaty w wielu wypadkach niewiele różnią się od nowoczesnych obrazów, które również wykonywane są i drukowane cyfrowo. Elementem, który zdecydowanie cechuje plakat jest jego zamkniętą kompozycją, co nie zawsze stanowi cechę obrazu. Plakat niesie też ze sobą jakieś przesłanie, informuje, pokazuje, prezentuje podczas, gdy na obrazach najczęściej w sposób bierny odtwarzana jest rzeczywistość.

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź fakturę, grubość oraz nasycenie koloru

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem