20% taniej wszystkie dekoracje. Skorzystaj z kodu PROMO20 i ciesz się specjalnym rabatem! 🎉🍁
podaj w koszyku kod PROMO20
-20%

Plakaty czarno-białe

Plakat należy do gatunku sztuki współczesnej, bowiem pomimo jego funkcjonowania również w XIX wieku dopiero druga połowa uprzedniego stulecia…
Plakat należy do gatunku sztuki współczesnej, bowiem pomimo jego funkcjonowania również w XIX wieku dopiero druga połowa uprzedniego stulecia nadała mu znaczącą rangę produktu artystycznego. Plakat łączy w sobie dwie funkcje, z których jedną jest rodzaj przekazu informacyjnego, a druga to postać środka artystycznego wyrazu. Stworzenie plakatu w przeszłości wymagało jedynie piórka i ołówka oraz niekiedy farb wodnych, które dodawały mu koloru. Dziś zmieniło się podejście do takich wytworów, a miejsce tradycyjnych narzędzi kreślarskich zajął komputer i aparat fotograficzny.
Plakaty czarno-białe
Plakaty mogą mieć różną formę od tradycyjnych obrazów, zarejestrowanych okiem aparatu fotograficznego po same napisy, hasła reklamowe czy motywacyjne, wyrażające konkretną myśl. Nie można też zapominać o formie pośredniej, łączącej w sobie obraz i tekst w harmonijną całość. Nowoczesne plakaty zazwyczaj wyrażają wiele poprzez przestawienie pojedynczej postaci w określonej pozie, układzie czy otoczeniu. Wiele tego typu dzieł wykorzystuje też znaną symbolikę – religijną, kulturową czy obyczajową, jak ornamenty, krzyże, czaszki, błyskawice czy stylizowane postacie z popularnych kreskówek.
Wśród tego typu dekoracji szczególną rolę odgrywają plakaty czarno-białe. Przykłady zgromadzone na stronie http://www.dekorolka.pl/81/plakaty-do-ram/search/black%2Band%2Bwhite pokazują, jak wielka różnorodność tematyczna może pojawiać się w takich kompozycjach. Ich niepodważalną zaletą bywa oczywiście uniwersalność, bowiem brak konkretnego koloru pozwala je dopasować do każdej aranżacji. Czynnikiem warunkującym odpowiedni wybór jest w tym przypadku tematyka plakatu oraz proporcje czerni i bieli wykorzystanie w tworzeniu motywu. Przykładowo enigmatyczna postać mężczyzny ukrytego w ciemnym wnętrzu nie może być dodatkiem do intensywnego designu w ciemnych barwach.
Plakaty czarno-białe to typowy przykład dekoracji bardzo nowoczesnych. Idealnie wpasują się w salon o dużej powierzchni z wielkimi oknami, urządzony w stylu minimalistycznym. Plakaty tego rodzaju będą też pasować do loftów, a motywy z pięknymi, pełnymi erotyzmu kobietami czy muskularnymi mężczyznami rozgrzeją nieco atmosferę nowoczesnej sypialni. Wśród przedstawionych propozycji jednak nie brakuje też czegoś do stylizacji retro. Takie wnętrze doskonale ozdobi stary, przyprószony patyną czasu portret żołnierza, podniszczony ceglany budynek czy stylizowane tekstury. Młodzież natomiast z pewnością zafascynuje sylwetka chińskiego smoka.
http://www.dekorolka.pl/fototapety-tekstury/102-79
http://www.dekorolka.pl/naklejki-na–meble/102-85

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź fakturę, grubość oraz nasycenie koloru

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem