Orchidea na obrazach

Motywy roślinne w dekoracji wnętrz kojarzą się głównie z kobiecymi pomieszczeniami o subtelnej tonacji i lekkim, niemal słodkim charakterze.
Motywy roślinne w dekoracji wnętrz kojarzą się głównie z kobiecymi pomieszczeniami o subtelnej tonacji i lekkim, niemal słodkim charakterze. Jest to oczywiście jedynie stereotyp, bo od wieków również panowie mieli wiele wspólnego z kwiatami, jak chociażby rzymskie obyczaje strojenia głów w wieńce czy wkładanie kwiatka do butonierki marynarki. Kwiatów na obrazach w dekoratorstwie wykorzystuje się wiele od szlachetnej róży po delikatne niezapominajki czy konwalie, a ponieważ różnorodność kolorów i kształtów jest ogromna, znajdzie się również coś dla panów.
Jednym z takich szczególnych kwiatów jest orchidea, która pomimo swojej kolorystycznej delikatności i niemal dziewczęcego wdzięku posiada zupełnie inny wydźwięk symboliczny. Dla Polaków orchidee są kwiatami egzotycznymi, dlatego odbiera się je, jako rośliny niezwykle szlachetne. Obraz w takiej formie jest przykładem najwyższej elegancji, wykwintności i dobrego smaku. W rzeczywistości orchidea jest kwiatem dzikim, rosnącym w bardzo niedostępnych miejscach, często wręcz nieosiągalnym, dlatego nasuwa skojarzenia z nieokiełznanym charakterem i radością życia.
Orchidee to również symbol często powtarzający się w kompozycjach SPA i ZEN. Ten delikatny kwiat na obrazie występuje w towarzystwie bambusowych pałeczek, idealnie gładkich kamieni, spokojnej wody i innych elementów składających się na klimat równowagi, relaksu i wyciszenia. Obrazy z orchideami, których przykłady można znaleźć w zakładce http://www.dekorolka.pl/obrazy-storczyki, to odzwierciedlenie dzikiej i szlachetnej przyrody w jej najpiękniejszym wydaniu. Bogate w kwiaty gałązki na ścianie w pastelowym kolorze będą świetnym elementem dekoracyjnym dodającym aranżacji delikatności.
Wracając do tematu panów – orchidee to przeważnie kolor biały i niekiedy różowy nie oznacza to jednak, że muszą być dodatkiem do subtelnego kobiecego wnętrza. Biel jest kolorem uniwersalnym, z większość obrazów z orchideami w ogólnej tonacji czarno-białej i szaro-białej, z lekkimi żółtymi akcentami. Kwiaty intensywnie różowe mogą być też idealnym uzupełnieniem aranżacji w odcieniach beżu, brązu i szarości. Róż jest również typowym kolorem dla stylu kolonialnego, a urządzony w nim gabinet z miękkimi głębokimi fotelami i orzechowym biurkiem z pewnością niejednemu mężczyźnie przypadnie do gustu.

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź fakturę, grubość oraz nasycenie koloru

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem