20% taniej wszystkie dekoracje. Skorzystaj z kodu PROMO20 i ciesz się specjalnym rabatem! 🎉🍁
podaj w koszyku kod PROMO20
-20%

Obrazy religijne

Nowy rok szkolny rozpoczynający się we wrześniu oznacza również powrót do nauki religii. Lekcje odbywające się obecnie na terenie szkolnych placówek straciły nieco…
Nowy rok szkolny rozpoczynający się we wrześniu oznacza również powrót do nauki religii. Lekcje odbywające się obecnie na terenie szkolnych placówek straciły nieco na szczególnym charakterze, jakiego nadawały mu salki katechetyczne przy kościele. Potrzeba wprowadzenia tego nastroju, nawiązania do uczuć religijnych i stworzenia w przeciętnej klasie nastroju sprzyjającego rozmowom o wierze i związanych z nią aspektach wymaga przede wszystkim odpowiednich dekoracji. Obrazy religijne mogą być tym elementem, który sprawi, ze typowe pomieszczenie szkolne przekształci się we wnętrze już samym swoim klimatem skłaniające do odpowiednich zachowań i przemyśleń.
Obrazy religijne
Obrazy religijne, których wiele propozycji można znaleźć w zakładce http://www.dekorolka.pl/2/fototapety-na-sciany/search/saint to jednak motywy nie tylko do szkolnych klas katechetycznych, ale również do prywatnych domów, w których osoby identyfikujące się z konkretną wiarą chcą umieszczać jej symbole podkreślając tym samym własną tożsamość. To również idealne dekoracje do domów i placówek społecznych działających pod egida kościoła, oraz wszystkich tych miejsc, w których spotykają się wierni, a religia ma duże znaczenie. Każdy z takich motywów w jakimś stopniu nawiązuje do wiary i jej symboli, nie zawsze w sposób bezpośredni, dlatego może być jedynie dyskretnym dodatkiem a nie dominując ekspozycją.
Wśród znajdujących się na stronie propozycji obrazy religijne dzielą się na kilka kategorii. Ta najbardziej oczywista to wszelkiego typu symbole religijne, jak wizerunki krzyży, figur świętych, aniołów czy prezentujących sceny religijne witraży. Druga kategoria, to nawiązanie do tematyki religijnej poprzez prezentacją znanych kościołów, lub budowli sakralnych w sensie ogólnym. W kolekcji nie brakuje również motywów stylizowanych w postaci szkiców i grafik, nawiązujących do religii w sposób nieco humorystyczny, przypominający tradycje wyniesione z kultury amerykańskiej, gdzie wysławianiu Boga towarzyszy zabawa i śpiew.
Obrazy religijne nie muszą jednak zaliczać się do tych, jakie znamy z sal katechetycznych czy kościołów, albo obrazów wieszanych nad łóżkiem przez naszych przodków. Niektóre z propozycji są na przykład idealnym dodatkiem do wystroju mieszkania na Boże Narodzenie czy Wielkanoc, będąc przedstawieniem symboliki świątecznej takiej, jak choinki, bombki, renifery, bałwanki czy sztuczne ognie. Znajdą się również motywy typowo biznesowe, biurowe a nawet rozrywkowe. Każdy ze zgromadzonych w kolekcji obrazów posiada nieco inną wymowę od całkowicie poważnej, po rubaszną, zabawną, pełną przenośni, czyli typową dla współczesnego świata.

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź fakturę, grubość oraz nasycenie koloru

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem