🌞🛠️ Letni remont zyska nowy wymiar z naszą promocją -33%! Użyj kodu LATO33 i odmień swoje ściany! 🎨🏡
podaj w koszyku kod: lato33
-33%

Obrazy kwiaty

Kwiaty należą do tej kategorii dekoracji wnętrz, która sprawdzi się w każdej aranżacji i nie ma znaczenia, czy jest to słodki, różowy pokoik dla nastolatki….
Kwiaty należą do tej kategorii dekoracji wnętrz, która sprawdzi się w każdej aranżacji i nie ma znaczenia, czy jest to słodki, różowy pokoik dla nastolatki, przesiąknięta erotyczną atmosferą sypialnia kochanków czy przytulny salonik seniorów na emeryturze – w każdym z takich miejsc kwiatowa kompozycja może pełnić rolę gustownej dekoracji. Warunkiem jej dopasowania nie jest jednak przypadkowość, ale staranny i przemyślany wybór gatunku roślin, ich przedstawienia na obrazie, kolorystyki czy wielkości samego płótna. Każda z tych cech posiada określoną wymowę, która nadaje lub też podkreśla charakter wnętrza.
O tym, że kwiaty mówią wie większość osób, które chociaż nie zawsze zdają sobie z tego sprawę, potrafią wybrać odpowiedni do okoliczności bukiet czy pojedynczy kwiat. Podobnie przemawiają obrazy kwiaty, dzięki swojej kolorystyce i charakterowi wpływające na klimat wnętrza. Nie chodzi tu jednak wyłącznie o wybór odpowiedniego gatunku, bowiem radząc komuś, aby wybrał do sypialni obraz z różami z pewnością nie dajemy mu jeszcze wystarczającej wskazówki. Róże wprawdzie w sensie ogólnym kojarzą się z romantyzmem, miłością, gorącym sam na sam z partnerem, ale jeśli zajrzymy do ogrodu, znajdziemy w nim też piękne różane pnącza, albo delikatne kwiaty w kolorze białym czy ecru, które nijak mają się do gorącego temperamentu, a nasuwają raczej skojarzenia z dziewczęcą delikatnością.
Obrazy kwiaty to tysiące możliwości, wśród których jeden gatunek – tulipanów, róż, lawendy, konwalii – może być ujęty w sposób nostalgiczny, poważny lub zabawny, wręcz frywolny. Inaczej przecież odbieramy starannie ułożoną wiązankę w wazonie, a inaczej te same kwiaty na ogrodowej rabacie czy rozrzucone po drewnianym blacie wiejskiego stołu. Poza tym zależnie od ich rodzaju nawiązujemy też do konkretnych miejsc, okoliczności, które z kolei wyzwalają w nas określone uczucia. Z czym kojarzy nam się delikatna majowa konwalia? Ze świeżym lasem, przesyconym wilgocią porannej rosy, z ożywczym spacerem wśród zieleni w pierwszym majowym słońcu, z delikatnością dziewczynek w białych sukienkach i wiankach…
Wybierając obrazy kwiaty do swoich wnętrz warto zastanowić się, co chcemy osiągnąć, jaki klimat wprowadzić. Jeśli nasze pokoje, kuchnia czy łazienka tworzone są w stylu rustykalnym, skandynawskim, francuskim – warto sięgnąć po wspomniane lawendy, kompozycje polnych kwiatów, czerwone maki, wspomniane konwalie. Jeżeli chcemy osiągnąć efekt wyszukanej elegancji możemy sięgać po róże, orchidee, magnolie i inne dostojne kwiaty, które zawsze są idealnie doskonałe w swojej formie. Tulipany, szczególnie te białe, żonkile, słoneczniki to powiew świeżości i naturalnej swobody, a słodki kobiecy styl shabby chic aż prosi się o delikatne motywy różyczek na obrazkach zdobiących tapetowane ściany.

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź fakturę, grubość oraz nasycenie koloru

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem