Obrazy – aranżacje salonu

Aranżacje salonu zazwyczaj wiążą się z potrzebą stworzenia wnętrza, które z jednej strony będzie bardzo komfortowe i zapewni…
Aranżacje salonu zazwyczaj wiążą się z potrzebą stworzenia wnętrza, które z jednej strony będzie bardzo komfortowe i zapewni odpowiednie miejsce do spotkań w gronie rodzinnym, rozrywek i spędzania wolnego czasu, a z drugiej stanie się wizytówką domu. W przeszłości salony były pomieszczeniami reprezentacyjnymi, bardzo często niedostępnymi podczas codziennych czynności, a otwieranymi na potrzeby gości i okresowych przyjęć. Dziś nie można sobie raczej pozwolić na zamknięcie jednego z pokoi nawet tam, gdzie jest ich więcej, a salony urządzane są w taki sposób, aby służyły zarówno domownikom, jak i gościom. Poza meblami elementem, który wpływa na wykwintność salonów są obrazy, zarówno te tradycyjne, ręcznie malowane, jak i nowoczesne reprodukcje będące symbolicznym odniesieniem do wielkiej sztuki.
Obrazy aranżacje salonu
Obraz i salon to para, która jest jakby dla siebie stworzona. Wynika to z faktu, że pomieszczenie reprezentacyjne wymaga szczególnej staranności w dopracowaniu szczegółów i stworzeniu klimatu, który będzie nieco bardziej elegancki, a także dostarczy pozytywnych emocji przez kontakt a pięknymi, niebanalnymi dekoracjami. Obrazy nie są przedmiotem niezbędnym, ale mają charakter dekoracji na nieco wyższym poziomie, docenianych przez osoby, które zaspokoiły swoje podstawowe potrzeby i poszukują inspiracji w rzeczach wykraczających poza przedmioty użytkowe. Umieszczenie obrazu na ścianie salonu jest przejawem wyższych potrzeb, wyższego poziomu emocjonalnego i intelektualnego, wyższej świadomości i oczywiście wrażliwości w zimnym świecie techniki.
Aranżacje salonu, w których wykorzystywane są obrazy to wiele możliwości stworzenia ciekawych wnętrz. Kolekcja z zakładki http://www.dekorolka.pl/obrazy-do-salonu pokazuje najważniejsze trendy wzornicze, jakie bywają wykorzystywane w dekorowaniu tego pomieszczenia. Dominuje w niej pejzaż w szeroko rozumianej formie, począwszy od klasycznej ukwieconej łąki przez nastrojowy zachód słońca po panoramę górską. Nie brakuje również symboli nowoczesności, do których zaliczają się panoramy wielkich miast czy też całkiem współczesny jacht podczas morskiego rejsu. Nawet te nowoczesne obrazy są jednak również pejzażami, tyle, że w bardziej współczesnym ujęciu dzisiejszego świata.
Zobacz podobne dekoracje na stronie naszego sklepu
Jednostajność tematyczna kolekcji obrazów do salonu nie oznacza wcale, że motywy te nie pozostawiają pola wyboru. Poza przedstawionymi miejscami, które mają ogromne znaczenie dla aranżacji salonu obrazy wyróżniają się też konkretną kolorystyką i poziomem dynamiki kompozycji, dlatego ich dobór jest bardzo ważny w dopełnianiu wystroju. Przykładowo piękna kompozycja białej trawy bawełnianej na tle błękitnego nieba to obraz o nostalgicznym, spokojnym charakterze podkreślający związek z naturą typowy w stylizacjach rustykalnych. Obraz prezentujący zmierzch w Singapurze jest nie tylko nastrojowy, ale też nawiązuje do nowoczesnego świata. Zielone łąki w Toskanii wprowadzą relaksujący nastrój, a pola lawendy dopełnią stylizacje prowansalską.

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź fakturę, grubość oraz nasycenie koloru

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem