Naklejki witraże

Bajecznie kolorowe okienne kompozycje ze szkła i ołowiu, jakie można spotkać w wielu obiektach sakralnych, w dawnych rezydencjach i pałacach…
Bajecznie kolorowe okienne kompozycje ze szkła i ołowiu, jakie można spotkać w wielu obiektach sakralnych, w dawnych rezydencjach i pałacach to nie tylko przykład wyjątkowego kunsztu, ale również niepowtarzalnego piękna. Od wieków kojarzone głównie z tematyką religijną stały się nieodłącznym elementem kościołów, co jednak nie oznacza, że nie mogą być też efektowną dekoracją domu mieszkalnego, restauracji czy klubu. Te prawdziwe niestety nie zawsze pozostają na miarę przeciętnej kieszeni, jednak dla prawdziwych pasjonatów takich dekoracji pozostają jeszcze specjalne naklejki, które do złudzenia przypominają prawdziwe witraże, a są z pewnością tańsze i mniej narażone na zniszczenie.
Naklejki witraże zaprezentowane na stronie http://www.dekorolka.pl/83/fotolaminaty-i-naklejki/search/witraz to piękne kolorowe kompozycje wykonane z wytrzymałej folii pokrywanej warstwą druku, który imituje wzór zazwyczaj uzyskiwany poprzez żmudne łączenie kolorowych szkieł. Przewagą takich samoprzylepnych dekoracji jest nie tylko cena, ale również dzięki współczesnym możliwościom projektowania i druku samoprzylepny witraż może powstać w tysiącach różnych wzorów i niemal nie istnieją w tym zakresie żadne ograniczenia. Do wyboru są zarówno wzory o tematyce religijnej, takie, jakie spotyka się w dawnych kościołach, jak i barwne rozety czy motywy przypominające oplecione kwiatami kute kraty.
Naklejki witraże to dekoracje bardzo charakterystyczne. Z jednej strony znacznie zaciemniają wnętrze, dlatego najlepiej sprawdzają się tam, gdzie wskazane jest stworzenie określonego nastroju – idealnego do spania lub romantycznego, sprzyjającego spotkaniom we dwoje. Z drugiej strony witrażowe naklejki wyraźnie nawiązują do stylu z przeszłości i to dość odległej, bo sięgającej nawet czasów średniowiecza, kiedy sztuka sakralna była jedyna rozwijającą się na świecie. Nowoczesne naklejki witraże znacznie jednak rozszerzają możliwości ich wykorzystania, bowiem nie tylko pojawiają się na nich chrześcijańskie krzyże i postacie świętych, ale też kompozycje całkowicie neutralne.
Samoprzylepne kolorowe dekoracje świetnie sprawdzą się wszędzie tam, gdzie trzeba zapewnić nieco intymności, a więc w sypialniach, łazienkach, przytulnych lokalikach gastronomicznych a nawet w firmach i biurach czy salonach usługowych. Oczywiście te witraże, które nawiązują do symboli chrześcijańskich mogą zdobić klasy katechetyczne czy domy parafialne natomiast wzory neutralne mają znacznie bardziej ogólne, świeckie zastosowanie. To idealne motywy na okna do kobiecych romantycznych sypialni i buduarów, ale również na ścianki działowe pomieszczeń wewnętrznych w firmach, gdzie idealnie będą wyglądać kolorowe mozaiki czy witraże imitujące fakturowane szkło.

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź fakturę, grubość oraz nasycenie koloru

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem