Naklejki na drzwi wewnętrzne

Dekorowanie drzwi w pokojach i kuchni nie jest jeszcze zbyt popularne, ale wracając pamięcią do lat 70-tych ubiegłego wieku można powspominać,…
Dekorowanie drzwi w pokojach i kuchni nie jest jeszcze zbyt popularne, ale wracając pamięcią do lat 70-tych ubiegłego wieku można powspominać, jak wyglądały pokoje nastolatków, których drzwi oklejane były plakatami ulubionych gwiazd filmowych, sportowych czy muzycznych. Ówczesne warunki mieszkaniowe stwarzały też taką potrzebę, bowiem ciasne budowanie, małe pomieszczenia i drzwi z dużym szklanym panelem nie sprzyjały komfortowi. Palące się dłużej światło przeszkadzało wszystkim innym mieszkańcom, a szyba zdecydowanie zmniejszała intymność i ograniczała komfort wnętrza. Dziś plakaty gwiazd, czy symboliczne zasłonki zastąpiły efektowne dekoracje.
Naklejki na drzwi wewnętrzne w zasadzie nie są przeznaczone na szyby, choć jeśli takie istnieją wielkość wzoru można do nich dopasować i wyeliminować związane z tym detalem problemy. Dekoracje samoprzylepne mają jednak dziś bardziej charakter ozdobny i służą tworzeniu ciekawego designu, a nie praktycznej ochronie wnętrza. W tym celu dobierane wzornictwo stwarza możliwość wykreowania kompozycji, która idealnie wpasuje się w wąską i wysoką powierzchnię tworząc estetyczną i zamkniętą całość. Do takich dekoracji zaliczają się na przykład wysokie budynki, wąskie uliczki, pojedyncze kwiaty czy dmuchawce albo postacie ludzkie.
Naklejki na drzwi wewnętrzne
Naklejki na drzwi wewnętrzne to w zasadzie dwie kategorie wzorów. Jedne z nich są całymi zamkniętymi kompozycjami przypominającymi nieco obraz oprawiony w symboliczną ramę, jaką jest futryna. Drugie to powtarzalne wzory takie, jak kratka, kompozycja z kółek, pasków, kropek czy fantazyjna abstrakcja o nieograniczonej krawędziami formie. Każdy z takich motywów wykorzystany na drzwiach pokoju czy przedpokoju stworzy inne, ciekawe wrażenie dekoracyjne bądź dopełniając wystrój wnętrza, integrując się z nim, bądź też stanowiąc wyodrębniony, ale związany tematycznie element. Przykładem będzie chociażby egzotyczna palma czy widok egipskich piramid w pokoju zaaranżowanym na żółto.
Naklejki na drzwi wewnętrzne mogą być wykorzystywane do powiększania przestrzeni. Jeśli wybierze się odpowiedni motyw przedstawiający uliczkę, tunel, pomost na jeziorze to stworzy on wrażenie otwartych drzwi, przez które można wyjrzeć na zewnątrz, do innego miejsca. Takie dekoracje są niezwykle efektowne i przyciągają uwagę swoją nieszablonowością, przy okazji również korzystnie wpływając na wystrój. Jednym z pomysłów jest również dekorowanie drzwi wewnętrznych naklejkami, które doskonale integrują się z wzorem tapety lub kolorem ściany, dzięki czemu są niemal niewidoczne. Naklejki są nie tylko ciekawą ozdobą wnętrz, ale też sposobem na odnowienie zniszczonych drzwi.

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź fakturę, grubość oraz nasycenie koloru

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem