20% taniej wszystkie dekoracje. Skorzystaj z kodu PROMO20 i ciesz się specjalnym rabatem! 🎉🍁
podaj w koszyku kod PROMO20
-20%

Kosmos i fantastyka na plakatach

Kosmos, dalekie międzygwiezdne podróże, poznawanie nowych cywilizacji od niepamiętnych czasów fascynuje ludzi, a dowodem na tę fascynację są filmy science-fiction…
Kosmos, dalekie międzygwiezdne podróże, poznawanie nowych cywilizacji od niepamiętnych czasów fascynuje ludzi, a dowodem na tę fascynację są filmy science-fiction kręcone już w początkach kinematografii. Skąd wzięła się ta fascynacja trudno powiedzieć, ale zapewne jest przeniesieniem dawnej miłości do pogańskich wierzeń, które wypełniały tę specyficzną lukę w ludzkich umysłach, związaną z potrzebą fantazjowania i ciągłego odkrywania tajemnic. Do rozwoju dziedziny dekoracji o tematyce fantastycznej przyczyniła się też technologia, bo to właśnie dzięki jej możliwościom powstaje wiele grafik wyobrażających niespotykane światy, niewyobrażalnie piękne miejsca, które według nas gdzieś tam, daleko istnieją.
Kosmos i fantastyka na plakatach to tematyka, która niemal zawsze kojarzy się z nowoczesnością, a nawet z przyszłością, dlatego najlepiej komponuje się z wystrojem wnętrz w podobnym stylu. Nowoczesny jest zresztą również sam plakat, który w połączeniu z motywem science-fiction doskonale podkreśla trend wykorzystany w aranżacji. To tematy głównie kojarzone z pokojami młodzieżowymi, bowiem wiele z nich jest motywem zaczerpniętym z gry komputerowej czy popularnego filmu o eksploracji kosmosu. Takie zaszeregowanie jednak nie jest bezwzględne, bowiem wśród kosmicznych i fantastycznych motywów można znaleźć wiele takich, które doskonale sprawdzą się w tradycyjnych wnętrzach.
Kosmos i fantastyka na plakatach przedstawione w kolekcji na stronie http://www.dekorolka.pl/plakaty-fantastyka to trzy kategorie dekoracji. Jedna z nich zaliczana jest do motywów Fantazy, a w jej kompozycjach inspirację czerpano z baśniach i legendach, w dawnych mitach, dzięki czemu są one całkowicie nierealne, ale tajemnicze i pełne ulotnej magii. To sylwetki jednorożców, elfów, smoków i innych magicznych postaci, które, zależnie od wywoływanych emocji, mogą zdobić przytulne saloniki lub pokoje dziecięce. Ta grupa motywów dedykowana jest prawdziwym marzycielom. Drugą grupę tworzą autentyczne zdjęcia kosmosu, Ziemi widzianej z satelity czy statku kosmicznego, promów kosmicznych i astronautów w przestrzeni. To dekoracje dla realistów o technicznych upodobaniach.
Ostatnia grup plakatów z tej kategorii najbardziej zasługuje na miano science-fiction, bowiem jest naszym wyobrażeniem dalekich światów, nieznanych i całkowicie wymyślonych, ale te wizje posiadają podstawy naukowe. Inne światy, planety, obce cywilizacje są tym elementem, który w założeniu gdzieś istnieje, a przedstawiany na plakatach przyjmuje formę, które nadajemy mu nie tylko na podstawie naszych fantazji, ale też w oparciu o wiedzę, jaką już posiadamy. Bez względu na rodzaj kosmos i fantastyka na plakatach to dekoracje, które wprowadzają do wnętrza element tajemniczości, futuryzmu, nawiązują do nowoczesnych poglądów, ale bywają też romantyczne i sprzyjają marzeniom szczególnie w warunkach sypialni tuż przed snem.

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź fakturę, grubość oraz nasycenie koloru

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem