Kolorowe fototapety mosty

Mosty, jako motyw dekoracyjny nie każdemu kojarzą się z tradycyjnym domowym wnętrzem. Być może wiele osób jest skłonnych wyobrazić sobie tego rodzaju fototapetę…
Mosty, jako motyw dekoracyjny nie każdemu kojarzą się z tradycyjnym domowym wnętrzem. Być może wiele osób jest skłonnych wyobrazić sobie tego rodzaju fototapetę na ścianie sali konferencyjnej czy nowoczesnego biura projektowego, ale wykorzystanie jej we własnym salonie lub sypialni rodzi odruch sprzeciwu. A jednak na fototapety mosty można spojrzeć z nieco innej strony, nie jako konstrukcje stalowe, ale przepiękne kompozycje, zabytkową architekturę zawsze pojawiającą się w jakimś konkretnym wiele mówiącym otoczeniu.
Jednym z popularniejszych i częściej fotografowanych mostów jest oczywiście Golden Gate, konstrukcja tyleż piękna, co owiana legendą i często będąca miejscem filmowych akcji. Trudno powiedzieć, dlaczego właśnie ten most jest traktowany w sposób szczególny, ale zapewne wątpliwości rozwieje pierwsza fototapeta ze Złotymi Wrotami malowniczo spowitymi poranną mgłą. Jedną z wielu zalet jest też ogromna gama możliwych ujęć z uwagi na zmienne warunki atmosferyczne w tym rejonie. Z tego powodu Golden Gate na fototapetach pojawia się w złotych promieniach słońca, wspomnianej mgielnej poświacie, jesiennej szarówce czy w szacie nocnych świateł.
Fototapety mosty
Inny, równie popularny most to Most Brooklyński, który na fototapetach konkuruje z londyńskim Tower Bridge. Chociaż te dwie konstrukcje dzielą tysiące kilometrów w ujęciu architektonicznym obie są przykładem zabytkowych budowli o dużym znaczeniu w historii. Dekoracja z takim motywem w pomieszczeniu idealnie będzie się komponować z aranżacją w stylu klasycznym i retro zwłaszcza, jeśli konstrukcja pojawi się na fototapecie w towarzystwie zabytkowej architektury miejskiej. Przedstawione przykłady są własnym przeciwieństwem – nowoczesnym i klasycznym, ale mosty mogą też pojawiać się w dziesiątkach innych form, jak wiszące konstrukcje nad głęboką przepaścią w dżungli czy subtelne romantyczne mostki nad kanałami Antwerpii lub Wenecji.
Dekoracje z mostami nie tylko potrafią tworzyć charakter wnętrza, ale również optycznie je powiększają. Duże znaczenie ma tutaj odpowiednie ujęcie konstrukcji, jednak te pozostające w odległej perspektywie, na tle rzeki czy miasta, widoczne z pewnej odległości zawsze tworzą wrażenie, że pokój jest znacznie większy niż w rzeczywistości. Na stronie http://www.dekorolka.pl/2/fototapety-na-sciany/search/mosty znajdą się tego rodzaju propozycje do mniejszych pomieszczeń, a także klimatyczne mostki weneckie do romantycznych wnętrz oraz te blisko natury, zawierzone nad rwącą rzeką czy wąwozem.

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź fakturę, grubość oraz nasycenie koloru

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem