🌞🛠️ Letni remont zyska nowy wymiar z naszą promocją -33%! Użyj kodu LATO33 i odmień swoje ściany! 🎨🏡
podaj w koszyku kod: lato33
-33%

Fototapety zebry

Motyw zebry należy do tych, które w ostatnich latach często pojawiają się w dekoracji wnętrz i modzie. Kilka sezonów wstecz posiadanie sukienki, butów…
Motyw zebry należy do tych, które w ostatnich latach często pojawiają się w dekoracji wnętrz i modzie. Kilka sezonów wstecz posiadanie sukienki, butów czy futra z motywem zebry było po prostu w dobrym tonie. Dziś nieco ta pasja nieco wygasa, ale stosowane z umiarem – nie dlatego, że tak wypada, ale dlatego, że idealnie pasują do aranżacji – motywy zebrze wciąż królują we wnętrzach. Mogą one zarówno narzucać ton całego wystroju, jak i stanowić ciekawy element uzupełniający całość zarówno w pokojach ogólnych, jak i w tych przeznaczonych dla dzieci.
Na fototapetach zebra pojawia się w wielu formach. Tą najpopularniejszą nie jest wcale prezentowanie zwierząt w pełnej krasie, ale stosowanie symboliki takiej, jak wieszak w paski zebry, skóra zebry w wersji czarno-białej i kolorowej, wypełnienie motywem pasków zarysu różnych przedmiotów, wykorzystanie motywu skóry w kolażu z wielu różnych gatunków, kolorowe mozaiki, tła rysunków i wiele innych pomysłów. Zależnie od kompozycji takie fototapety zupełnie inaczej prezentują się we wnętrzu wpływając na jego charakter. Warunkują jego wielkość, dynamikę, kolorystykę czy nawiązują do afrykańskiego klimatu.
Przede wszystkim warto pomyśleć o tym, że paski swoim układem wizualnie zmieniają kształt wnętrza, dlatego fototapeta z takim motywem w małych pomieszczeniach powinna być umieszczana w układzie poziomym. Wybierając motyw skóry zebrzej w wersji czarno-białej można ją dopasować praktycznie do każdej aranżacji kolorystycznej, ponieważ jest ona zestawieniem uniwersalnym. W pomieszczeniach, w których dominują motywy w kratę czy grochy zebra może się pojawić również, ale w tej samej tonacji kolorystycznej.
Innym ciekawym podjęciem do tego zebrzego fototapet jest ich wykorzystywanie w aranżacjach o charakterze afrykańskim. Pomarańczowe, słonecznie żółte, czerwone czy brązowe ściany udekorowane fototapetą z zebrą nie pozostawią wiele miejsca na interpretację tworząc jednoznaczne skojarzenia. Na stronie http://www.dekorolka.pl/2/fototapety-na-sciany/search/zebra%2Bpattern%2Banimal zaproponowane zostały różne ujęcia motywu. Znajdzie się tam również coś dla maluchów, w tym zabawne, uśmiechnięte postacie z filmów rysunkowych.

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź fakturę, grubość oraz nasycenie koloru

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem