🌞🛠️ Letni remont zyska nowy wymiar z naszą promocją -33%! Użyj kodu LATO33 i odmień swoje ściany! 🎨🏡
podaj w koszyku kod: lato33
-33%

Fototapety ze statkami, marynistyczne

Tematyka morska stosunkowo często przewija się w dekoracji wnętrz. Dzięki marynistycznym dodatkom takim, jak liny,koła ratunkowe…
Tematyka morska stosunkowo często przewija się w dekoracji wnętrz. Dzięki marynistycznym dodatkom takim, jak liny, koła ratunkowe czy symbole kotwic pomieszczenia nabierają bardzo szczególnego charakteru i niewiele jest takich dziedzin wzornictwa, które w tak jednoznaczny sposób pozwalałoby identyfikować wystrój z konkretnym klimatem i miejscem. Dekoracje marynistyczne najlepiej sprawdzają się wnętrzach mniejszych, spokojniejszych i bardziej kameralnych, dlatego powinny być wybierane do małych pokoi i oczywiście do łazienek. Jedynym wyjątkiem są fototapety.
Wizerunki łódek i statków ma fototapetach pojawiają się zarówno w wersji nowoczesnej, utożsamiając obraz z przyjemną wakacyjną plażą urozmaiconą przewróconymi do góry dnem rybackimi łodziami, jak i w formie dalekomorskich żaglowców walczących z falami sztormu, lub oddalających się w kierunku horyzontu i zachodzącego słońca. Pierwsze przypominają doskonale znane z polskich wybrzeży obrazy, które stanowią nieodłączny element letniego wypoczynku. Drugie są odzwierciedleniem tęsknoty za odległymi światami, podróżami i nieznaną przygodą. Wyzwalane emocje nie pozostają bez znaczenia dla wystroju wnętrza, które może dzięki nim być wesołe i swojskie, albo nastrojowe i uroczyste.
Fototapety marynistyczne to także tworzenie wrażenia ogromnej przestrzeni. Jeśli obraz wypełnia cała ścianę salonu podobnie, jak niezmierzone, nie posiadające drugiego brzegu morze tak i on będzie sprawiał wrażenie nieskończoności. Dzięki temu znacznie lepiej poczują się w nim osoby, które nie tolerują ciasnych klaustrofobicznych wnętrz. Poza tym niebieska tonacja w połączeniu z białymi żaglowcami posiada właściwości odświeżające i rozjaśniające wnętrze, dzięki czemu poza przestrzenią zyskuje ono jeszcze wrażenie powiewu delikatnej morskiej bryzy.
Marynistyczna fototapeta, jakich wiele znajduje się w zakładce http://www.dekorolka.pl/2/fototapety-na-sciany/search/sailing%2Byaht może mieć także wymiar współczesny, a żeglowanie przybierać formę luksusowej wycieczki komfortowym jachtem, albo być zbiorem symboli nieodłącznie kojarzących się z rejsami, żeglowaniem i morską przygodą. Takie ujęcie tematu na fototapecie sprawi, że ozdobione nią pomieszczenie będzie miejscem idealnym do popołudniowego relaksu, odprężającym już przez samo wywoływanie skojarzeń z doznaniami, jakie funduje wycieczka żaglówką.

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź fakturę, grubość oraz nasycenie koloru

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem