20% taniej wszystkie dekoracje. Skorzystaj z kodu PROMO20 i ciesz się specjalnym rabatem! 🎉🍁
podaj w koszyku kod PROMO20
-20%

Fototapety z tekstem

Napisy w postaci pojedynczych wyrazów, kolaży, układanek słownych, całych zdań i sentencji, a także pojedyncze litery są jednym z popularnych motywów dekoracji,
Napisy w postaci pojedynczych wyrazów, kolaży, układanek słownych, całych zdań i sentencji, a także pojedyncze litery są jednym z popularnych motywów dekoracji, jakie obecnie wykorzystuje się w aranżacjach wnętrz. Liternictwo przez wiele lat traktowane było jedynie, jako forma przekazywania informacji czy zapisywania różnych treści, a sporadyczne pełniło funkcję motywu ozdobnego. Pięknie kaligrafowane litery można jednak spotkać już w bardzo starych, ręcznie tworzonych księgach, których tradycję dziś kontynuuje wiele obrazów, fototapet i plakatów. W zasadzie to własne w plakatach przekaz tekstowy stanowi podstawę jego kompozycji, a jednak do równie ciekawych i z pewnością bardzo nowoczesnych można zaliczyć fototapety z tekstem.
Podstawową cechą fototapet jest ich wielkość, bowiem te szczególne dekoracje umieszcza się na całych ścianach, albo na ich dużych fragmentach. Takie kompozycje są nie tylko doskonale widoczne zaraz po wejściu do pomieszczenia, ale też decydują o jego klimacie. Wybierając fototapetę, której kompozycja oparta jest o konkretny tekst zazwyczaj zwracamy uwagę na treść napisu, która w wyraźny sposób dociera do każdego obserwatora. Treść ta wyraża poglądy, przekonania domowników, odzwierciedla ich charaktery lub zamiłowania, a jeśli klimat fototapety nawiązuje do konkretnego okresu z przeszłości – jest też sposobem na podkreślenie stylu retro lub vintage.
Fototapety z tekstem, których przykłady znalazły się w kolekcji na stronie http://www.dekorolka.pl/fototapety-cytaty-sentencje to szeroki wybór motywów, w których treść zawarta jest nie tylko w języku polskim, ale również po angielsku, dzięki czemu udekorowane takim motywem pomieszczenie zyskuje nieco na egzotyce. Język angielski kojarzy się z wielkim światem, wykształceniem, otwartymi granicami i podróżowaniem, ale w przypadku fototapet może też mieć oprawę w stylu retro. Do takich dekoracji zaliczają się te przypominające dawne afisze, etykiety butelek wina, podniszczone przez czas tabliczki i inne tego typu propozycje. To świetne dekoracje do wnętrz w stylu retro i vintage.
Fototapety z tekstem mogą być też bardzo uniwersalne, czyli przemawiające do wszystkich, jak chociażby kompozycja z liter ułożonych w słowo LOVE. Z jednej strony to bardzo intymne wyznanie miłości, świetnie podkreślające klimat małżeńskiej sypialni. Z drugiej to dekoracja, która wykorzystana w salonie sprawi, że każdy gość poczuje się w nim dobrze, otoczony pozytywną atmosferą, jak w czasach dzieci kwiatów i ogólnie panującej miłości. Równie ciekawe i zrazem zachęcające do konsumpcji są fototapety z tekstem o tematyce kulinarnej, przedstawiające filiżanki z aromatyczną kawa, słodkie ciasteczka domowej roboty, a także dekoracje z życzeniami miłego dnia, motywujące do działania czy pozytywnie nastawiające do otoczenia.

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź fakturę, grubość oraz nasycenie koloru

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem