Fototapety z napisami i sentencjami

Fototapety w ostatnich latach zyskują coraz większe powodzenie, co wynika zarówno z nowych trendów, jak i z ogromnej dostępności…
Fototapety w ostatnich latach zyskują coraz większe powodzenie, co wynika zarówno z nowych trendów, jak i z ogromnej dostępności wzorów tych niezwykłych dekoracji. O fototapetach można powiedzieć tyle, że w diametralny sposób zmieniają klimat wnętrza zarówno oddziałując na jego proporcje, jak i na światło czy styl. Wystarczy wyobrazić sobie równicę pomiędzy salonem z jedną ścianą ozdobioną wizerunkiem lasu brzozowego lub też to samo wnętrze wyposażone w intensywnie kolorową kompozycję abstrakcyjną. W pierwszym przypadku otrzymamy wrażenie relaksującej przyjemności, w drugim wnętrze dynamiczne, pobudzające do aktywności.
Jednym z bardzo nowoczesnych wzorów fototapet są te z napisami i sentencjami. Druk i litery pojawiły się w roli motywów dekoracyjnych niedawno, ale do tej pory królowały głównie na plakatach. Nowe możliwości i nowe pomysły na niestandardowe dekoracje sprawiły, że liternictwo, a także treść zawarta w hasłach i sentencjach stały się jedną z kategorii wzornictwa. Jak pokazuje kolekcja na stronie http://dekorolka.pl/fototapety-napisy fototapety z napisami i sentencjami wcale nie są jednorodne i monotonne, bowiem odgrywa w nich sporą rolę kolorystyka, układ słów, a także wielkość i krój czcionki oraz oczywiście sens wykorzystanych tekstów.
Fototapety z napisami i sentencjami
Wyrazy wykorzystane, jako motyw takich fototapet mogą pojawiać się w formie uporządkowanej, jako układ tworzący całe zdanie o konkretnej treści, ale też mogą być rodzajem kolażu, umieszczonego w formie nieregularnego stosu karteczek z wyrazami, albo nakładających się na siebie, przenikających czy też leżących sąsiadująco pojedynczych wyrazów. W motywach jednokolorowych ważnym elementem stanowiącym istotę kompozycji jest wielkość poszczególnych czcionek, które tworzą bardzo specyficzny układ plam barwnych na kontrastowym tle. Każda z takich kompozycji zazwyczaj posiada określone odniesienie tematyczne – do biznesu, religii, diet, miłości – czy też może być zbiorem tłumaczeń jednego słowa – dziękuję, proszę, przepraszam.
Fototapety z napisami i sentencjami to również kompozycje, w których główną rolę odgrywa na przykład karta książki czy gazety, lekko pożółkły papier z nadrukiem maszynowym, strona słownika lub po prostu pojedynczy wyraz ułożony z klocków do scrabble. Każdy z takich motywów jest z pewnością dekoracją bardzo specyficzną i wymaga odpowiedniego wnętrza. To świetny wystrój gabinetu czy biblioteki, ale też doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach dla nastolatków zwłaszcza, jeśli przedstawione na nim treści są kontrowersyjne. To także ciekawy sposób na ozdobienie przedpokoju lub sypialni, jeśli wybierze się napisy o spokojnym ładunku emocjonalnym.

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź fakturę, grubość oraz nasycenie koloru

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem