🌞🛠️ Letni remont zyska nowy wymiar z naszą promocją -33%! Użyj kodu LATO33 i odmień swoje ściany! 🎨🏡
podaj w koszyku kod: lato33
-33%

Fototapety z makami

Maki to bardzo specyficzne kwiaty, z jednej strony niezwykle piękne przez swoją wyjątkową delikatność i czerwony kolor, z drugiej strony rzadko traktowane…
Maki to bardzo specyficzne kwiaty, z jednej strony niezwykle piękne przez swoją wyjątkową delikatność i czerwony kolor, z drugiej strony rzadko traktowane, jako rośliny ozdobne, gdyż są bardzo nietrwałe po zerwaniu, a efektownie prezentują się jedynie w swoim naturalnym środowisku. Nawet osoby bardzo cierpliwe nie będą w stanie ułożyć makowego bukietu, gdyż delikatne łodyżki nie utrzymają wielkich kwiatowych pąków a efekt będzie daleki od doskonałości. Z drugiej strony maki to kwiaty wyjątkowo polskie przez swoje poetyckie nawiązanie do bohaterstwa czy patriotyzmu przez duże P. Na drugim biegunie skojarzeń jest polska wieś, pachnące słońcem łany żyta i zdrowy rodzimy klimat.
Fototapety z makami to doskonały sposób na udekorowanie wnętrza w klimacie rustykalnym. Soczysta zielona łąka przetykana czerwonymi makowymi główkami jest wyjątkowo przyjemnym, klimatycznym motywem idealnym do wnętrz, w których tworzy się nastrój wyciszający, spokojny, sprzyjający wypoczynkowi. Motyw łąki to wiele różnych stylizacji, od połączenia z jasnym błękitnym niebem, białymi rumiankami, złoto-czerwonym zachodem słońca, kłosami zbóż czy zachęcającymi miejscami na horyzoncie, jak malownicze góry czy niewielka wioska z kościółkiem, tak bardzo typowa dla rodzimego krajobrazu.
Na stronie http://www.dekorolka.pl/2/fototapety-na-sciany/search/poppy można też znaleźć fototapety z makami, które odbiegają od typowego klimatu wsi, a kwiat potraktowany jest w kontekście koloru i kształtu, czyli stanowi element barwny wprowadzony do aranżacji wnętrza. Jeden kwiat lub kilka w różnorodnym układzie, na białym lub ciemnym tle to propozycja do wnętrz bardziej nowoczesnych, w których wprowadza się do stylizacji czerwone dodatki uzupełnione magiczną fototapetą. Do wyboru są też różne odcienie czerwieni, a także maki różowe i niebieskie, jeśli takich barw wymaga wystrój wnętrza. Nowoczesnym dopełnieniem może być aranżacji może być mak w klapie marynarki biznesmena.
Mówiąc o makach nie można też zapomnieć o ich nasiona i walorach smakowych, jakie posiadają wypiekane z nimi ciasta. Fototapeta z makowcem w lukrowanej polewie jest bardzo sugestywnym obrazem, a jeśli jeszcze towarzyszą jej kolorowe bombki lub złota gwiazda makowa fototapeta może być ciekawym pomysłem na świąteczny wystrój mieszkania. Nasiona są też wdzięcznym motywem w czystej formie, wysypane na stół, w drewnianej łyżce czy miseczce, bezpośrednio w makówce lub w towarzystwie innych nasion – przypominające o wiejskich klimatach, tradycjach polskiej kuchni i oczywiście o świętach.

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź fakturę, grubość oraz nasycenie koloru

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem