🌞🛠️ Letni remont zyska nowy wymiar z naszą promocją -33%! Użyj kodu LATO33 i odmień swoje ściany! 🎨🏡
podaj w koszyku kod: lato33
-33%

Fototapety Wenecja – piękne uliczki w Wenecji

O Wenecji można opowiadać godzinami zarówno w kontekście jej historycznego znaczenia, jak i w ujęciu architektonicznym, kulturowym czy turystycznym.
O Wenecji można opowiadać godzinami zarówno w kontekście jej historycznego znaczenia, jak i w ujęciu architektonicznym, kulturowym czy turystycznym. Dla nas współczesnych miasto to kojarzy się głównie z romantycznymi wypadami podczas wakacji, z pływaniem gondolami po kanałach i udziałem w jednym z najbardziej znanych karnawałów. W rzeczywistości niewiele osób zdaje sobie sprawę, że Wenecja to miasto sięgające swoją historią V wieku, a podwaliny pod jego istnienie położyli wcale nie Włosi, lecz mieszkańcy rzymskiego miasta Akwileja, którzy uciekając przed Hunami osiedlili się w tym miejscu rozwijając miasto dzięki handlowej specjalizacji.
Fototapety z Wenecją odzwierciedlają te stulecia historii poprzez prezentowanie zapomnianych zaułków i starych budynków nad kanałami, które od wieków gromadzą w sobie pierwiastek wydarzeń z codziennego życia mieszkańców, ale również te najbardziej znane obiekty, jak słynna Basilica Santa Maria della Salute czy przepiękny Pałac Dożów przy Placu Świętego Marka. Dla pasjonatów tej tajemniczej zapomnianej historii, dla tych, którzy kochają spacerować po wąskich uliczkach starych miast poszukując ciekawych budynków oraz ich historii fototapety z Wenecją to wiele takich motywów.
Fototapety Wenecja
W zakładce http://www.dekorolka.pl/2/fototapety-na-sciany/search/wenecja można też znaleźć zupełnie inne, te bardziej współczesne, romantyczne czy zabawowe klimaty. Kolorowa postać w kostiumie i masce przypomina o miejscowej kulturze i sztuce, a fototapeta z takim wizerunkiem wprowadzi do wystroju pierwiastek artystyczny, nieco tajemniczy lub też klimat szampańskiej karnawałowej zabawy, która jednoczy tutejszych mieszkańców w zabawie, jakiej nie znajdzie się nigdzie na świecie. Maska, jako ciekawa pamiątka, lub forma wyrażenia własnych pragnień, również może być takim motywem na ścianie pokoju.
W kolekcji nie mogła też zabraknąć fototapet z gondolami, symbolami romantycznych spotkań we dwoje i wyrażonej przez serca miłości. Zakochana, przytulająca się para, emanująca radością dziewczyna w czerwonej sukience, dekoracyjne siedziska gondoli, czekającej na romantyczną parę mają o wiele bogatszą wymowę niż jedynie nawiązanie do tego historycznego miasta. Kamienne stare mury i zabytkowe kanały stanowią dla nich jedynie ciekawe tło sprawiające, że dekoracja pokoju jest ciekawsza, bardziej urozmaicona oraz nie tak bardzo osobista – fototapety Wenecja.

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź fakturę, grubość oraz nasycenie koloru

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem