Fototapety tunel

Współczesne mieszkania nie zawsze jeszcze spełniają marzenia o nieograniczonej przestrzeni wnętrz, która z jednej strony pozwala na urządzenie wygodnymi meblami…
Współczesne mieszkania nie zawsze jeszcze spełniają marzenia o nieograniczonej przestrzeni wnętrz, która z jednej strony pozwala na urządzenie wygodnymi meblami bez konieczności mierzenia każdego centymetra podłogi i wciskania na siłę jeszcze jednej szafki, a z drugiej pozwala na głębszy oddech i więcej swobody. Niestety do małych wnętrz często zmuszają nas względy ekonomiczne i to nie tylko z powodu ograniczonych środków na zakup jeszcze jednego metra lokalu, ale też z powodu kosztów jego późniejszego wyposażenia i ogrzewania. Małe pokoje nie muszą jednak pozostawać ciasne i klaustrofobiczne, bowiem wystarczy odpowiednia dekoracja, a problem dosłownie znika.
Fototapety tunel – idealna ozdoba pomieszczenia
Jedną z takich dekoracji mających zdolność powiększania wnętrza są fototapety tunel, których sporo można znaleźć w kolekcji na stronie http://www.dekorolka.pl/2/fototapety-na-sciany/search/tunel. Już sam charakter motywu podsuwa wyobraźni widok głębi, jaka pojawia się na obrazie, a dzięki zdolnościom naszego mózgu do przetwarzania go w obraz przestrzenny ściana zaczyna tracić swój pierwotny charakter i zamienia się w przejście, dzięki któremu pomieszczenie zyskuje znacznie większe wymiary. Duże znaczenie mają tu również warunki fizyczne samego pokoju, oraz miejsce umieszczenia fototapety. Ta ostatnia lepiej sprawdzi się w miejscach nieoświetlonych bezpośrednim światem dziennym oraz na szerszych ścianach, zmieniając proporcje wnętrza.
Fototapety tunel to dekoracje, które pomimo wspólnego tematu w rzeczywistości tworzą bardzo szeroka gamę wzorów różniących się nie tylko kolorystyką, ale i stylem. Elementem łączącym jest wspomniana głębia obrazu, jednak całkowicie odmienny efekt dekoracyjny zapewni we wnętrzu obraz długiego tunelu kolejowego, w otoczeniu starych kamiennych murów i spowitego światłem niewielkich żarówek, a inne wrażenie wywoła kompozycja graficzna z kategorii abstrakcyjnych, na której wrażenie tunelu tworzy odpowiedni układ czarnych i białych linii. Te dwa rodzaje wzorów zdecydowanie różnią się stylem i osiąganym efektem. Pierwszy to idealna dekoracja do wnętrz w stylu retro, nastrojowych, lekko przyciemnionych. Druga to motyw do jasnych, nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz.
Fototapety tunel to jednak nie tylko przestrzeń lub głębia, ale również kolory i miejsca. Sam tunel może tworzyć wrażenie powiększania pokoju, jednak, jeśli jest on elementem większego krajobrazu lub stanowi przejście między pięknymi, zabytkowymi budynkami, poza elementem optycznym wprowadza też do wystroju motyw, który uszlachetnia wystrój, albo wiąże go z tym specyficznym Klimtem, jaki gwarantują obrazy zieleni, plenerów i naturalnego środowiska. Może to też być nowoczesny tunel metra, kolei podziemnej, wielopoziomowego parkingu czy korytarz nowoczesnego biurowca, które doskonale podkreślą styl nowoczesny, niekiedy nawet futurystyczny, idealnie dopasowując się do stylizacji pokoi młodzieżowych, dyskotek, nowoczesnych lokali gastronomicznych.

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź fakturę, grubość oraz nasycenie koloru

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem