Fototapety tekstury

Dekorowanie ścian tapetami jest powszechne już od wielu dziesięcioleci, jednak nowoczesne trendy pozwoliły na rozwinięcie nowej dziedziny takich dekoracji, jaką są fototapety.
Dekorowanie ścian tapetami jest powszechne już od wielu dziesięcioleci, jednak nowoczesne trendy pozwoliły na rozwinięcie nowej dziedziny takich dekoracji, jaką są fototapety. Tworzone na podstawie cyfrowych fotografii lub komputerowych kompozycji abstrakcyjnych, kolaży, modyfikacji kolorystycznych lub przekształcania perspektywy w mniej realistyczną pozwoliło na wprowadzenie do wnętrz obrazów – pejzaży, scenek rodzajowych, sztuki abstrakcyjnej czy pop-art. Nie każde pomieszczenie jednak będzie dobrze prezentować się z widokiem gigantycznej plaży czy lasu zajmującego całą powierzchnię ściany. Dla tych, którzy poszukują spokojniejszych motywów znajdą się również tekstury.
Pojęcie tekstury znane jest wszystkim pasjonatom komputerów, którzy wybierają tego rodzaju obrazy, jako tło dla swojego pulpitu monitora, lub tworzą na nim różne graficzne kompozycje. W przybliżeniu można je określić, jako płaskie obrazy, które niezwykle realistycznie odwzorowują powierzchnię różnych materiałów, nadając im wrażenia trójwymiarowości. Wśród tych najpopularniejszych można wymienić wszystkie tekstury, które odtwarzają wykończenie murów, jak cegła, beton, drewno, tynk w dziesiątkach odmian kolorystycznych i strukturalnych.
Fototapety tekstury
Fototapety z teksturami są właściwie standardem, który nie tylko pozwala na estetyczne wykończenie wnętrza, ale też może stanowić znacznie mniej problematyczne ozdobienie ściany. Naklejenie fototapety nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań, nie powoduje zabrudzenia pomieszczenia, jakie bywa standardem przy malowaniu lub tynkowaniu. Poza tym fototapeta imitująca cegły jest estetyczniejsza, czystsza i z powodzeniem można ją zmyć, kiedy się zabrudzi. Nie grozi też pozostawianiem białych śladów na ubraniu i jest cieplejsza w dotyku niż klasyczny surowy mur.
Tekstury budowlane to jednak nie koniec możliwości. Dekoratorstwo pozwala na znacznie więcej, bowiem w kolekcji zgromadzonej na stronie http://www.dekorolka.pl/2/fototapety-na-sciany/search/texture%2Bmaterial można znaleźć także różne wzory tkanin i dzianin, metalu, naturalnych kamieni, gniecionego papieru, skóry, szkła, płytek ceramicznych, gąbki i wiele innych. Udekorowanie sypialni teksturą przypominającą płótno, lub ściany w łazience tą odzwierciedlającą karbowane szkło mogą stworzyć prosty a nie niezwykle ciekawy efekt końcowy. Fototapety tekstury są doskonałym dodatkiem do pomieszczeń, które albo posiadają bogaty wystrój, albo z założenia mają być przestronne i pozbawione natłoku detali. Ściany tego rodzaju mogą być tłem dla bardzo wykwintnych mebli lub w sposób wyrazisty podkreślać surowy charakter loftu.

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź fakturę, grubość oraz nasycenie koloru

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem