Fototapety taksówki

Dekoracje wnętrz oraz ich tematyka na przestrzeni lat ulegają stałym przemianom wchodząc w kolejne etapy związane nie tylko z panującymi obyczajami czy kulturą,
Dekoracje wnętrz oraz ich tematyka na przestrzeni lat ulegają stałym przemianom wchodząc w kolejne etapy związane nie tylko z panującymi obyczajami czy kulturą, ale również najbardziej typowym stylem życia. Podobnie, jak w średniowieczu dominowały obrazy o tematyce religijnej, a za czasów Rubensa preferowano kobiety o obfitych kształtach, jakich sporo pojawiało się na rozmaitych malowidłach tak współczesność kieruje swój wzrok w kierunku technologicznych nowinek i wielkomiejskiego życia. Jednym z jego symboli są charakterystyczne żółte taksówki z Nowego Jorku.
Fototapety z taksówkami przedstawione w zakładce http://www.dekorolka.pl/2/fototapety-na-sciany/search/yellow%2Btaxi to zarówno pojazdy w roli pierwszoplanowej, jak i te traktowane w charakterze elementu dopełniającego, czy wręcz symbolicznego. Tę ostatnią formę mają kompozycje z ujęciem samej tabliczki taxi, charakterystycznego logo czy kraciastej czarno-białej wstęgi w żółtym obramowaniu, który już na pierwszy rzut oka jednoznacznie kojarzy się z wielkomiejskim klimatem amerykańskiej metropolii. Taksówka może też stanowić subtelne tło rzeczywistej sceny, dzięki czemu jest jedynie delikatnym odniesieniem do miejsca zdarzenia.
Wykorzystanie we wnętrzach fototapet z żółtymi taksówkami może mieć dwojaki charakter. Z jednej strony jest to ujęcie dekoracji, jako kompozycji kolorystycznej, dzięki czemu będzie ona doskonałym uzupełnieniem wnętrz w tonacji brązowej, beżowej czy zielonej. Kolor żółty może też być jedynie akcentem odnoszącym się do detali wnętrza takich, jak poduszki, ramki obrazków czy zasłony w oknach. Wówczas sprawdzi się fototapeta w tonacji czarno-białej z żółtą taksówką, jako uzupełnieniem kompozycji. W aranżacjach domagających się dużej dawki koloru żółtego ciekawym rozwiązaniem będą fototapety symboliczne, w których jedynym nawiązaniem do tematu jest napis czy charakterystyczne logo.
Druga opcja, w jakiej będą się sprawdzały fototapety taksówki to nowoczesne, przestronne wnętrze o wielkomiejskim charakterze, duży salon w apartamencie lub lofcie, gdzie surowy klimat ścian i niezbyt duża ilość światła stanowi idealne tło dla obrazów będących reprezentacją wielkiej metropolii. Nawiązanie do Nowego Jorku poprzez jego najbardziej rozpoznawalny symbol, jakim są yellow cabs ma także wymiar bardziej ogólny, bowiem to miasto stanowi światową reprezentację współczesnego ruchliwego molocha ze wszystkimi jego dobrymi i złymi cechami.

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź fakturę, grubość oraz nasycenie koloru

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem