🌞🛠️ Letni remont zyska nowy wymiar z naszą promocją -33%! Użyj kodu LATO33 i odmień swoje ściany! 🎨🏡
podaj w koszyku kod: lato33
-33%

Fototapety retro

Zdjęcia z dawnych lat zapewne znajda sie w każdym domu, a wyciąganie starych rodzinnych albumów, na których babcie w skromnych sukienkach…
Zdjęcia z dawnych lat zapewne znajda sie w każdym domu, a wyciąganie starych rodzinnych albumów, na których babcie w skromnych sukienkach i z włosami upiętymi w grzeczny kok są jeszcze takie młode i piękne, to prawdziwa chwila zadumy. Zakurzone biblioteki, stare gabinety, antykwariaty z cennymi drobiazgami wielu osobom potrafią sprawić ogromną przyjemność pozwalając przezywać te tajemnicze chwile odkrywania tajemnic z przeszłości. Fototapety retro to idealny sposób na stworzenie takiego klimatu we własnym domu bez konieczności kupowania drogich antycznych mebli i otaczania się tumanami kurzu.
Pomimo zamiłowania do przeszłości, ówczesnej mody, kultury i obyczajów, pomimo jej tajemniczości żyjemy przecież w czasach współczesnych i właśnie tak powinniśmy traktować aranżację wnętrz. Dzięki fototapetom retro wykonywanym techniką wydruku w kolorze sepii, niekiedy dodatkowo ;postarzanym; poprzez nakładanie specjalnych filtrów wywołujących wrażenie rozmywania obrazu, jego zamglenia tradycyjne fotografie mogą stać się idealnym odzwierciedleniem tych z babcinych albumów. Łącząc je dodatkowo z odpowiednią scenerią, klimatycznym lasem, starą stacją kolejową, zapomnianym zaułkiem można osiągnąć efekt, jak sprzed wieku.
Fototapety retro to idealny dodatek do wnętrz aranżowanych w starym stylu. W salonach i pokojach domów mieszkalnych mogą być jedynie uzupełnieniem dekoracji wprowadzającym ciekawy akcent do stylowych mebli. Na nieco więcej można sobie pozwolić w lokalach rozrywkowych, restauracjach czy kawiarniach stylizowanych na te sprzed lat. Fototapeta z obrazkiem, jak ze starych książek, gazet czy pocztówek to świetne uzupełnienie modnych obecnie stylizacji vintage. Wiele takich motywów można znaleźć na http://www.dekorolka.pl/2/fototapety-na-sciany/search/old%2Bphoto%2Bcity%2Bsephia.
Ciekawą grupę stanowią też fototapety retro o tematyce nawiązującej do filmu, imitujące stare klisze filmowe, jakie pamiętamy z czarno-białych filmów kinowych. Odpowiednio wykorzystane mogą one tworzyć ciekawą teksturę na ścianie bez przyciągania uwagi konkretną treścią w postaci architektury czy postaci. Kadr z kliszy filmowej w sepii umieszczony na ścianie jest idealnym tłem dla pięknych stylowych mebli i detali dekoracyjnych, patynowanych lamp, wazoników czy luster w żelaznych ramach, które w sumie tworzą istotę aranżacji.

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź fakturę, grubość oraz nasycenie koloru

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem