20% taniej wszystkie dekoracje. Skorzystaj z kodu PROMO20 i ciesz się specjalnym rabatem! 🎉🍁
podaj w koszyku kod PROMO20
-20%

Fototapety ptaki

Ptaki poza wieloma funkcjami pełnionymi z uwagi na ich miejsca w przyrodzie pojawiają się też w naszym życiu, jako specyficzne symbole.
Ptaki poza wieloma funkcjami pełnionymi z uwagi na ich miejsca w przyrodzie pojawiają się też w naszym życiu, jako specyficzne symbole. Z niektórymi gatunkami utożsamiamy pewne ludzkie cechy, a w takim ujęciu często skrzydlaci przyjaciele pojawiają się w dziecięcych bajkach i wierszykach. Mądry jak sowa, dumny, jak paw czy wesoły, jak skowronek – to tylko kilka takich przykładów, które można wykorzystywać w dekoracji wnętrz przenosząc ptasi charakter na klimat wnętrza. W ten sposób nie tylko powstaje spokojny nostalgiczny wystrój sypialni lub wesoły, kolorowy świat dziecka.
Przykładowo ciemnoniebieska aranżacja z motywem sowy na pniu drzewa sprawi, że zaczniemy myśleć o wypoczynku w wygodnym łóżku, a biała jak śnieg mewa krążąca na błękitnym niebie skłoni nas do wyprawy nad wodę, albo przynajmniej do pobliskiego parku. Ptaki na fototapetach mogą okazać się ciekawym pomysłem na dekorację każdego wnętrza. W bogatej kolekcji różnorodnych prezentacji tego motywu znajdzie się pomysł zarówno do pokoju, jak i do łazienki, kuchni czy sypialni dziecka. O wyborze decyduje nie tylko kolorystyka czy gatunek ptaków, ale również otoczenie, jakie im towarzyszy.
Warto pamiętać, że ptasie klimaty mogą mieć określony nastrój. Inaczej będą oddziaływać na naszą psychikę chmary czarnych jak smoła wron przelatujących nad pozbawionym liści lasem, a inaczej kolorowe sikorki na ukwieconej gałęzi. Przelatujący nad górami orzeł to przykład tapety do bardziej oficjalnych wnętrz, bocian nasuwa skojarzenia w polską rodzimą wsią, z domem rodzinnym i wiosną, dlatego może urozmaicić wnętrza rustykalne, albo te, w których pragnie się stworzyć taki swojski klimat. Wiele propozycji ptasich fototapet zaprezentowano na stronie http://www.dekorolka.pl/2/fototapety-na-sciany/search/ptaki%2Bniebo.
Nie można też zapominać o ptasich motywach dla najmłodszych. Kolorowe rysunkowe ptaszki siedzą na drabiniastym drzewie, podróżują pociągiem z dzikimi zwierzętami albo zasiadają na skrzydle niebieskiego samolotu. Każdy z nich jest sympatyczny, naładowany pozytywnymi emocjami dzięki wielkim oczom i nieco karykaturalnym kształtom. Dla dziecka jest to idealny, doskonale rozumiany świat, w którym czuje się bezpiecznie. Ciekawą odmianą na fototapetach mogą też być motywy ptasie w postaci symbolicznej – skrzydeł, piórek czy stylizowanych kart książki.

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź fakturę, grubość oraz nasycenie koloru

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem