20% taniej wszystkie dekoracje. Skorzystaj z kodu PROMO20 i ciesz się specjalnym rabatem! 🎉🍁
podaj w koszyku kod PROMO20
-20%

Fototapety pop art

O nurcie artystycznym nazywanym pop art słyszał zapewne każdy, chociaż jego pochodzenie jest dość odległe, bo z jednej strony sięga aż sześć dekad wstecz…
O nurcie artystycznym nazywanym pop art słyszał zapewne każdy, chociaż jego pochodzenie jest dość odległe, bo z jednej strony sięga aż sześć dekad wstecz a z drugiej przenosi nas na drugą półkulę, do Stanów Zjednoczonych. Pop art rozwinęło się także w znacznie nam bliższej Wielkiej Brytanii, ale Ameryka uważana jest za jego pierwotną ojczyznę. Jak wskazuje nazwa nurt wykorzystywał to, co popularne, codzienne, a więc przedmiotem wyrazu mogła zostać przeciętna poduszka, suszarka do włosów czy talerz z soczystym befsztykiem. Znamiennym elementem tego nurtu są plakaty przypominające te dzisiejsze reklamowe, ale nieco mniej zaawansowane technicznie.
Sztuka w takim ujęciu na fototapetach stanowi automatyczne nawiązanie do przeszłości, a więc doskonały dodatek do modnego obecnie stylu vintage. Fototapety w tej kategorii to przeniesienie na winylowe podłoże klasycznych przykładów dawnych afiszy reklamowych, stanowiących połączenie prostych graficznie obrazów, sztampowej kolorystyki i haseł reklamowych. Sztuka pop art przypomina nieco schematyczne projekty zapałczanych etykiet, ale jako dodatek do wnętrza tworzonego w stylu lat 50-tych ubiegłego wieku jest idealnym popełnieniem.
Pop art to dekoracje raczej dla dorosłych, dlatego w zakładce http://www.dekorolka.pl/2/fototapety-na-sciany/search/pop%2Bart%2Bdesign trudno znaleźć fototapety, które nadają sie do pokoi dziecięcych, jednak sporo z nich z powodzeniem można wykorzystać w aranżacji wnętrz dla nastolatków. Popularne marki fast foodów, napoje czy nawiązanie do muzyki rockowej to typowa młodzieżowa tematyka doskonale znana również polskim nastolatkom w czasach współczesnych. Ciekawostką pozostaje fakt, że pomimo upływu ponad 60 lat ciągle te same symbole młodzieżowe są stosowane i akceptowane, także w polskiej kulturze.
Motywy pop art na fototapetach prezentują się w loftach i dużych, przestronnych salonach. Hasła oraz prezentowane grafiki nie mogą dominować we wnętrzu i przytłaczać całego wystroju, ale ze względu na swoją prostotę nawiązywać do konkretnego stylu. Wkomponowanie w całość wnętrza wymaga wyczucia i zachowania pewniej równowagi, bowiem za duża, zbyt intensywnie rzucająca się w oczy fototapeta w tym stylu może okazać się symbolem kiczu, a nie designerskim dodatkiem do wystroju. Fototapety pop art są natomiast doskonałym sposobem na wystój lokalu rozrywkowego, gastronomicznego czy kina.

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź fakturę, grubość oraz nasycenie koloru

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem