🌞🛠️ Letni remont zyska nowy wymiar z naszą promocją -33%! Użyj kodu LATO33 i odmień swoje ściany! 🎨🏡
podaj w koszyku kod: lato33
-33%

Fototapety pomost

Pomost to z pozoru prosta drewniana konstrukcja, której zadaniem jest ułatwienie czy wręcz umożliwienie przejścia w terenie niedostępnym dla człowieka.
Pomost to z pozoru prosta drewniana konstrukcja, której zadaniem jest ułatwienie czy wręcz umożliwienie przejścia w terenie niedostępnym dla człowieka. Pomosty zawsze prowadzą gdzieś daleko, w nieznane, na drugą stronę obszaru będącego barierą pomiędzy obecnie zajmowanym światem, a tym po drugiej stronie. Być może jest to jedynie łąka, las, czy niewielka wioska, ale inna, nieosiągalna, pobudzająca chęć jej zdobycia. Właśnie z tego powodu pomosty stanowią rodzaj symbolu pokonywania przeszkód i osiągania celu znajdującego się po tamtej stronie. Podobne odniesienie mogą też mieć na fototapetach.
Pomost nigdy nie występują na obrazie samodzielnie, dlatego w dekoracji wnętrz istotne jest to, jakie towarzyszy mu otoczenie. Z założenia jednak jest to morze, jezioro, rzeka, staw, czyli zbiornik wodny w otoczeniu naturalnej zieleni. Taki motyw bywa nawiązaniem do letnich słonecznych wakacji lub sposobem na stworzenie przytulnego i relaksującego wnętrza. Pomosty na fototapetach mogą być wszędzie, począwszy od tropikalnej plaży na Tahiti po zrujnowany drewniany mostek na jednym z polskich jezior. Pierwszy jest nawiązaniem do ciepłych, otwartych, rozświetlających wnętrze egzotycznych wycieczek, drugi, to spokojny, nostalgiczny klimat i cisza samotnego wędkowania.
Fototapety pomosty to jednak nie tylko niewielkie drewniane mostki, ale również te kojarzone z portami jachtowymi, luksusem żeglowania i marynarską przygodą. To również zapomniane wiszące mosty spowite w zieleni pnączy, drewniane kładki ciągnące się przez rozległe bagna czy też doskonale znane sopockie molo z szeregiem białych ławeczek dla poszukujących chwili relaksu. W zakładce http://www.dekorolka.pl/2/fototapety-na-sciany/search/pomost można znaleźć wiele takich pomysłów dopasowując odpowiedni krajobraz do nowoczesnego salonu, spokojnego wystroju sypialni czy niewielkiego przedpokoju.
W tym ostatnim podobnie, jak w niewielkich pokojach fototapety z pomostami mogą też pełnić funkcję optycznego powiększania wnętrza. Ciągnące się w kierunku horyzontu konstrukcje w wyobraźni obserwatora tworzą wrażenie przedłużania pomieszczenia, pozbawiania go ściany i otwierania na szeroką, rozległą przestrzeń. Szczególnie intensywnie oddziałują fototapety z pomostami nad morzem czy na rozległych zbiornikach wodnych z przeciwległym brzegiem zaznaczonym jedynie delikatną linią na horyzoncie.

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź fakturę, grubość oraz nasycenie koloru

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem