20% taniej wszystkie dekoracje. Skorzystaj z kodu PROMO20 i ciesz się specjalnym rabatem! 🎉🍁
podaj w koszyku kod PROMO20
-20%

Fototapety perspektywa

Perspektywa to pojęcie stosowane w sztuce, a chociaż zdaje się być powszechnie rozumiane należy do najtrudniejszych w opanowaniu umiejętności…
Perspektywa to pojęcie stosowane w sztuce, a chociaż zdaje się być powszechnie rozumiane należy do najtrudniejszych w opanowaniu umiejętności jej przedstawiania na rysunkach i obrazach. Dzieci rysują płasko, a ich pokazanie głębi przyjmuje bardzo specyficzny charakter przypominający nieco kompozycje pasowe znane sprzed wielu tysięcy lat, w których to, co dalej rysowane jest wyżej. Perspektywa zdaje się być bardziej naturalna dzięki fotografii cyfrowej, bowiem robiąc zdjęcia nie musimy się już zastanawiać jak pokazać, że korytarz jest długi i wąski, a uliczka pnie się w górę lub opada w dół. I chociaż zdjęcia są w rzeczywistości płaskie, to dzięki odpowiedniemu ujęciu nasza wyobraźnia sama już tworzy wizję tej głębi pozwalając lepiej zrozumieć rzeczywistość.
Jak się ma perspektywa do dekoracji wnętrz? Podobnie, jak dzięki płaskim zdjęciom tworzymy sobie w wyobraźni przestrzeń tak i fototapety z perspektywą pozwalają nam wykreować tę przestrzeń w obrębie dekorowanego pomieszczenia. Dla ludzkiego umysłu ściana przestaje istnieć, a przedstawiona na fototapecie uliczka czy korytarz staje się tak głęboki, jaki jest w rzeczywistości, w realnym świecie. Oczywiście perspektywa nie musi być realna, wykreowana poprzez odzwierciedlenie rzeczywistości na zdjęciu cyfrowym i przeniesienie jej na fototapetę. Obrazy o takim charakterze tworzone są również cyfrowo, nabierając bardzo nowoczesnego, wręcz futurystycznego charakteru.
Fototapety z perspektywą podobnie, jak wszystkie inne kategorie motywów dekoracyjnych mogą być zróżnicowane pod względem charakteru. Ich wspólną cechą jest tworzenie wrażenia głębi pomieszczenia, przesuwanie ściany, powiększanie optyczne wnętrza, ale już styl i klimat są całkowicie odmienne. Przykładowo żółto-brązowe kamienne arkady w Portici czy długi hotelowy korytarz w ciemnym brązie tworzą nastrój nieco chłodny, historyczny, doskonały do wnętrz w stylu vintage i klasycznych. Kolorowe ulice w Burano, Norymberdze czy czerwona brama Tori to wesoły kolorystyczny akcent do stonowanej aranżacji, a skąpane w kwiatach domy na Wyspach Kanaryjskich lub linowy most w dżungli stworzą przyjemne relaksujące wnętrze.
W zakładce http://www.dekorolka.pl/fototapety-powiekszajace-wnetrze można znaleźć wiele propozycji fototapet z perspektywą w roli głównej. Uliczki w starym stylu i nowoczesne place, klimatyczne zielone zakątki i futurystyczne kręcone schody czy oślepiająco białe tunele, bogate w kolory, przytulne zaułki i surowe arkadowe korytarze to zarówno wiele kontrastów, jak i zróżnicowana kolorystyka i temperatura kompozycji. Wszystkie propozycje jednak wykorzystane w dekoracji wnętrza dodadzą mu przestrzeni, optycznie wydłużą i rozszerzą pomieszczenie sprawiając, że stanie się przyjemniejsze.

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź fakturę, grubość oraz nasycenie koloru

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem