20% taniej wszystkie dekoracje. Skorzystaj z kodu PROMO20 i ciesz się specjalnym rabatem! 🎉🍁
podaj w koszyku kod PROMO20
-20%

Fototapety mgła

Oglądając książeczki z bajkami dla dzieci często można zauważyć, że jeśli autor chce wprowadzić element tajemniczości, a nawet nieco grozy,
Oglądając książeczki z bajkami dla dzieci często można zauważyć, że jeśli autor chce wprowadzić element tajemniczości, a nawet nieco grozy, wykorzystuje do tego celu mgłę. O specyficznej wymowie tego zjawiska naturalnego przekonali się też zapewne niejednokrotnie miłośnicy horrorów, którzy w swoich ulubionych produkcjach muszą zmierzyć się z ukrytym w jej oparach złem. Trudno powiedzieć, skąd wzięły się takie skojarzenia. Być może jeszcze z czasów pradawnych, kiedy pogańscy przodkowie wierzyli w strzygi, wiedźmy i wodniki grasujące po bujnych wówczas lasach i bagnach. Dziś, na fototapetach mgła wcale nie musi budzić grozy, lecz tworzy ciekawy, nieco tajemniczy i trochę bajkowy nastrój.
Fototapety z mgłą w tytule nie zawsze są przedstawieniem tumanów pary unoszącej się nad ziemią i zasnuwającej otoczenie. Większość tego typu dekoracji, jakie można znaleźć w zakładce http://www.dekorolka.pl/2/fototapety-na-sciany/search/mg%C5%82a to piękne, malownicze krajobrazy, do których lekkie białawe opary są jedynie symbolicznym dodatkiem. Fototapeta z malowniczymi winnicami typowymi dla włoskiej Toskanii, z samotną rezydencją w centrum dzięki delikatnym białawym obłoczkom wskazuje na budzący się do życia dzień. Bielutkie puszyste obłoki nad kamienistą doliną wskazują na wysokogórską wspinaczkę, a zamglony pozbawiony liści las jest wskazówką, że właśnie nadchodzi mróz.
Dla osób, które lubią nieco bajkowej tajemniczości znajdą się także piękne kompozycje przedstawiające otulone mgłą rozłożyste drzewa, do złudzenia przypominające domy leśnych skrzatów. Takie fototapety z pewnością będą ciekawą i klimatyczną ozdobą pokoju dziecka, a i niejeden nastolatek, zwłaszcza płci żeńskiej zechce takim wizerunkiem udekorować własny pokój. Zaczerpnięte żywcem z dziecięcych baśni mgliste leśne krajobrazy to również świetny sposób na stworzenie nastroju w sypialni. Mgła dodatkowo jeszcze doda nieco tej nastrojowej tajemniczości, jaka rodziła się podczas wieczornego czytania bajek przed snem.
W kolekcji zamglonych fototapet znajdzie się także coś do loftów i aranżacji nowoczesnych. W tym charakterze sprawdzą się z pewnością kompozycje mostów otulonych rzecznymi oparami, ozdobione warkoczami pary fabryczne kominy, kolorowy balon z koszem przelatujący nad miastem, koncert rockowy czy tancerze w scenicznych oparach i wiele innych tego typu kompozycji. Nie brakuje również tych bardzo nastrojowych, typowo sypialnianych przedstawień księżyca, gwiazd i planet czy drogi mlecznej na tle granatowego nieba.

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź fakturę, grubość oraz nasycenie koloru

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem