20% taniej wszystkie dekoracje. Skorzystaj z kodu PROMO20 i ciesz się specjalnym rabatem! 🎉🍁
podaj w koszyku kod PROMO20
-20%

Fototapety ludowe, folk wzory

Motywy ludowe pojawiają się w każdej kulturze i zależnie od jej charakteru mają odmienną formę. Mówiąc o dekoracjach w tym kontekście nie zawsze…
Motywy ludowe pojawiają się w każdej kulturze i zależnie od jej charakteru mają odmienną formę. Mówiąc o dekoracjach w tym kontekście nie zawsze trzeba patrzeć w sposób zaszufladkowany widząc w tej kategorii jedynie polskie łowickie czy mazowieckie wycinanki z charakterystycznymi roślinami, kogutami, pawimi oczkami czy fantazyjnymi zawijasami. W obszarze motywów ludowych znalazły się również te z innych regionów świata, które nie do końca podkreślają rustykalny charakter wnętrza, ale są kolorowe i niezwykle dekoracyjne. Ich szczególną cechą jednak jest wyjątkowa wymowa, dokładnie wskazująca na konkretny styl, kulturę i charakter dekoracji.
Kolekcja zgromadzona w zakładce http://www.dekorolka.pl/2/fototapety-na-sciany/search/wzory%2Bludowe to przykład takiej wszechstronności, w której znajdzie się zarówno motyw regionalny typowy dla Polski, jak i hafty z zza wschodniej granicy, etniczne wzory afrykańskie, symbole i motywy celtyckie, dawne wzory Azteków a nawet typowe dla motocyklowej kultury amerykańskiej tatuaże. Każdy z takich elementów jest nieco inną formą dekoracji a chociaż ujęty w kategorii ludowych tak naprawdę w naszych realiach nawiązuje do egzotyki lub wielkiego świata ludzi o odmiennych poglądach i stylu życia.
Fototapety ludowe, folk wzory
Jak można interpretować zaprezentowane ludowe dekoracje w odniesieniu do aranżacji wnętrz? Otóż klasyczne polskie wzory z pewnością będą doskonałym uzupełnieniem aranżacji rustykalnych, czyli mieszkań tworzonych w wiejskim stylu, z belkami sufitowymi, drewnianą podłogą i meblami oraz bielonymi ścianami. Fototapety z takimi wzorami, jak ludowe wycinanki czy pasiaki będą dobrym podkreślanej tej regionalności. Z uwagi na bliskość słowiańskiej kultury wschodniej można też w aranżacjach rustykalnych wykorzystać ludowe motywy z tamtego regionu.
Nieco inaczej będą traktowane motywy ludowe egzotyczne. Charakterystyczne dla kultury afrykańskiej kolory i elementy graficzne nie wskażą na ludowy charakter wnętrza, lecz na jego odniesienie do motywów safari, pustyni, etnicznej ludności, co w połączeniu z pasiakiem zebry czy głową tygrysa będzie tworzyć we wnętrzu gorący afrykański klimat. Z kolei fototapety z motywami azteckimi czy celtyckimi to ciekawe uzupełnienie wnętrz o prostym, surowym wystroju, wprowadzające element magii, tajemniczości szczególnie lubianej przez ludzi młodych. Wśród zaproponowanych motywów znajdzie się wiele propozycji z różnych kultur, dzięki czemu ich wykorzystanie w tworzeniu klimatu wnętrz też stwarza ogromną gamę możliwości.

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź fakturę, grubość oraz nasycenie koloru

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem