Fototapety komiksy

Komiks we współczesnych czasach traktowany bywa ze spora rezerwą. Pomimo zakwalifikowania go do dziedziny wydawnictw literackich…
Komiks we współczesnych czasach traktowany bywa ze spora rezerwą. Pomimo zakwalifikowania go do dziedziny wydawnictw literackich wartościowy pozostaje jedynie dla miłośników i kolekcjonerów, a większość czytelników traktuje tę formę wyrazu, jako rodzaj kiczu. W rzeczywistości sztuka komiksowa pojawiła się w czasach powojennych i przez dłuższy czas stanowiła ważny element życia młodych ludzi lansując popularnych bohaterów czy przedstawiając patriotyczny stosunek do własnej ojczyzny w komiksach o tematyce wojennej.
Dziś motywy komiksowe w dekoracji wnętrz stanowią ciekawe nawiązanie do przeszłości, sztuki o charakterze vintage, a więc pasującej do wnętrz stylizowanych na te z drugiej połowy ubiegłego wieku. Fototapety z motywami komiksowymi to jednak nie prezentacje scenek ze Spider-manem czy Kapitanem Żbikiem, lecz zabawne chmurki, rozbłyski, bomby i wybuchy, a także długi szereg symbolicznych, lecz bardzo wymownych napisów. Decydującym elementem takich fototapet jest kolorystyka, która przy zachowaniu schematyczności rysunków staje się podstawowym detalem decydującym o wystroju.
Tego typu dekoracje zazwyczaj kojarzone są z wystrojem pokoi młodzieżowych, gdzie oczywiście pasują idealnie, ale osoby z poczuciem humoru, zachowujące dystans do życia i jego powagi mogą sobie pozwolić na tego typu aranżację salonu czy pokoju dziennego. Dzięki fototapetom z motywami komiksowymi można nie tylko rozweselić pomieszczenie, ale też dodać mu nieco dynamiki. Przykładem mogą być fototapety z intensywnie czerwonym tłem i kolorowymi napisami wyrażającymi różnego rodzaju ekspresyjne uczucia. Z pewnością codzienne przypominanie sobie o własnym pozytywnym nastawieniu do świata może się okazać doskonałym sposobem na dobry nastrój.
Miłośnicy komiksowych dekoracji poszukujący motywu dla siebie mogą zajrzeć na stronę http://www.dekorolka.pl/81/plakaty-do-ram/search/komiksy%2Bboom gdzie zgromadzona została całkiem pokaźna kolekcja obrazów i grafik zarówno w intensywnych, dynamicznych barwach, jak i tych stonowanych. Nowoczesne i przestronne wnętrza mogą wiele zyskać dzięki czerwono-żółtym wybuchom, natomiast do tych spokojniejszych aranżacji znajdą się zabawne rysunki postaci czy kompozycje czarno-białe. Nie można też nie wspomnieć o tych stylizowanych na vintage, postarzanych dzięki specjalnej technice komputerowej.

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź fakturę, grubość oraz nasycenie koloru

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem