Fototapety Japonia – orient

Fascynacja Orientem w dekoracji i wyposażaniu wnętrz miała miejsce już kilkanaście lat temu, a w najbardziej intensywnym okresie tworzenie salonów…
Fascynacja Orientem w dekoracji i wyposażaniu wnętrz miała miejsce już kilkanaście lat temu, a w najbardziej intensywnym okresie tworzenie salonów z przesuwanymi drzwiami, wyposażanych w niskie stoliczki i poduszki zamiast krzeseł oraz drzewka bonzai czy japońskie napisy było często praktykowane wśród właścicieli luksusowych mieszkań. Dziś już przekonano się na własnych plecach o małej praktyczności takich aranżacji, do której Europejczycy nie są przyzwyczajeni i nie posiadają predyspozycji fizycznych. Fascynacja pozostała jednak w postaci stylowych dekoracji, a ich sprzymierzeńcem s modne w ostatnich latach fototapety.
Fototapety Japonia
Jak stworzyć prawdziwy japoński klimat w nowoczesnym salonie domku jednorodzinnego? Najprostszy sposób, to gigantyczna fototapeta z japońskim ogrodem, pagodą czy tajemniczym wizerunkiem Buddy na tle klimatycznej zabudowy miasta. Kiedy z salonowej ściany spogląda na gości wielka brama Thori nie pozostaje już nawet margines na zastanawianie się, co do klimatu i miejsca pobytu podczas tej wirtualnej wycieczki. Japonia to kraj wielu symboli i bardzo specyficznej kultury, która jest bardzo rozpoznawalna dla każdego Europejczyka, jednocześnie fascynując i tworząc ten specyficzny egzotyczny nastrój.
Fototapety z Japonią – orient zgromadzone na stronie http://www.dekorolka.pl/2/fototapety-na-sciany/search/japonia to z jednej strony tradycja, w postaci świątyń, znanych symboli kulturowych, pomników i ogrodów, a z drugiej nowoczesność prezentowana przez wielkie miasta z nowoczesną zabudową i ogromną rzeszą spieszących się ludzi. Dla amatorów specjalnej japońskiej kuchni znajda się też fototapety sushi, egzotycznymi rybami czy japońskimi miseczkami, które sprawdzą się zarówno w kuchni domowej, jak i na ścianie ekskluzywnej tematycznej restauracji. Zwolennicy natury mogą sięgnąć po pełen harmonii bambusowy las, herbaciane lub ryżowe pola, tak doskonałe w swojej formie, jak wszystko w Japonii.
W kolekcji fototapet orientalnych znalazło się też kilka nawiązujących do tego, co w Japonii jest wyjątkowo cenione i osiąga najwyższy poziom doskonałości, czyli pracy, biznesu, osiągnięć zawodowych w szerokim rozumieniu tego słowa. Ta nowoczesność i biznesowy charakter przejawia się w zabudowie Tokio i Osaki, w dziennym i nocnym ujęciu, w towarzystwie kolorowych fajerwerków, a także place budowy, nowoczesne konstrukcje mostów czy obrazy typowe dla nowoczesnych firmowych wnętrz, w których grzeczne ukłony współpracowników są wyrazem japońskiej kultury. Nie można też zapomnieć o tradycyjnej fladze, gejszach, kimonach czy naczyniach do parzenia japońskiej herbaty.

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź fakturę, grubość oraz nasycenie koloru

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem