20% taniej wszystkie dekoracje. Skorzystaj z kodu PROMO20 i ciesz się specjalnym rabatem! 🎉🍁
podaj w koszyku kod PROMO20
-20%

Fototapety i dekoracje z różami

Róże należą do najpiękniejszych i zarazem najbardziej szlachetnych gatunków roślin kwitnących, które poza niepodważalnym pięknem cechują się także szczególnym znaczeniem symbolicznym, jakie przypisywano im od wieków.
Róże należą do najpiękniejszych i zarazem najbardziej szlachetnych gatunków roślin kwitnących, które poza niepodważalnym pięknem cechują się także szczególnym znaczeniem symbolicznym, jakie przypisywano im od wieków. Już w czasach starożytnych poświęcano je boginiom i umieszczano w grobowcach, a w całej historii można znaleźć wiele odniesień do tego niezwykłego kwiatu. Współcześnie, pomimo zaniku wierzeń i kultów róże wciąż traktowane są w charakterze symbolu, jako wyznanie uczuć miłości, szacunku czy przyjaźni.
W ujęciu artystycznym kwiat różany to nieograniczone kształty i odcienie, jakie kreuje sama natura, wspomagana przez człowieka dokonującego krzyżówek i eksperymentów hodowlanych, w wyniku czego powstają nowe odmiany o jeszcze piękniejszych barwach i kształtach. Obrazy z witryny http://www.dekorolka.pl/2/fototapety-na-sciany/search/roze to przykład takiej różnorodności, dostrzeganej okiem fotografa, uwiecznianej na zdjęciach, a następnie za pomocą nowoczesnych technik druku przenoszonej na odpowiedni podkład.
Technika cyfrowa, metody druku to tylko środki do zatrzymania w kadrze przemijającego piękna kwiatów, jedynego, niemożliwego do powtórzenia momentu w specyficznym oświetleniu, układzie płatków, rozwinięciu pąków czy osiadającej na nich rosie. Fototapeta z takim obrazem to nie tylko idealna dekoracja wnętrza, ale też zachowany na długo czar tej jednej chwili. Wykorzystanie motywu w czystej formie to jednak tylko jedna z dziesiątek opcji.
W dekoracji wnętrz róże mogą też występować, jako symboliczny i bardzo wymowny dodatek. Intensywnie czerwony kwiat w towarzystwie kieliszków szampana to symbol romantycznej kolacji we dwoje, herbaciane róże w białej antycznej klatce dla ptaków to przykład subtelności typowej dla XIX-wiecznych panien, a dziewczynka wśród ogrodowych różanych krzewów to zaproszenie do wspólnej zabawy w ogrodzie lub przyjemnego spaceru.
Dzięki odmianom i barwom możliwe jest tworzenie setek kompozycji dopasowanych kolorystycznie i poziomem dynamiki do wnętrz. Róża to świetny akcent w salonie, dziewczęcej i męskiej sypialni, pokoju dziecięcym czy łazience. Fototapety, obrazy, naklejki i okleiny sprawdzą się wszędzie, od domu, po biuro, a nawet gabinet lekarski czy restaurację. Wystarczy wybrać odpowiedni motyw i przekształcić go w dekorację.

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź fakturę, grubość oraz nasycenie koloru

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem