Fototapety do wnęk

Wnęki są elementem konstrukcyjnym wielu mieszkań pojawiając się zarówno w salonach czy sypialniach, jak i w przedpokojach, kuchniach czy łazienkach.
Wnęki są elementem konstrukcyjnym wielu mieszkań pojawiając się zarówno w salonach czy sypialniach, jak i w przedpokojach, kuchniach czy łazienkach. Sporadycznie takie miejsca są planowane celowo, choć w dawnych niewielkich mieszkaniach wysunięta ścianka działowa na teren przedpokoju czy sypialni pozwalała na proste wbudowanie szafy oszczędzając na materiałach i związanych z nimi kosztach. Dziś wnęki w nowoczesnych domach są raczej elementem urozmaicającym przestrzeń, a bardzo rzadko przypadkowym efektem konkretnego projektu mieszkania. Kiedy już pojawią się w naszym domu warto pomyśleć o ich ciekawym i niestandardowym wyposażeniu oraz niebanalnej dekoracji.
Fototapety do wnęk
Wbudowanie szafy, szafki na buty czy całej garderoby we wnękę jest najprostszym rozwiązaniem pozwalającym też ekonomicznie wykorzystać przestrzeń. Dzisiejsze duże mieszkania nie narzucają nam już takiej konieczności, dlatego to specyficzne wgłębienie w ścianie pokoju można potraktować, jako ramę do wielkiego ściennego obrazu i wkomponować w jej obszar fototapetę, dzięki której powstanie niezwykłe miejsce. Wnęka sama w sobie narzuca już format dekoracji, którą można do niego doskonale dopasować, wybierając kształt o motyw, który wzmocni efekt. Przykładowo wąski i wysoki niemal do sufitu wykusz zaakcentuje motyw lasu, traw, zbóż czy kwiatów w kompozycji o układzie pionowym. Wnęki szerokie to idealne miejsce na pejzaż lub imitację tarasu.
Wybierz odpowiednie motywy do swojej przestrzeni
Wybór odpowiedniego motywu jest uzależniony od tego, w jakim miejscu wnęka się znajduje, jaka jest duża i do jakich celów przeznaczona. W dawnych mieszkaniach osiedlowych budowano lokale z dużą wnęką o wymiarach, które pozwalały wykorzystać ją w charakterze dodatkowego pokoju, oddzielając od części podstawowej wnętrza regałem, zasłoną czy przepieczeniem. Pomieszczenie bez okna wymaga fototapety w jasnych kolorach, imitującej słoneczne niebo, okno z widokiem na słoneczną plażą czy inne motywy w jasnych barwach. Można też sięgnąć po wzory powiększające wnętrze. Nieco innego podejścia wymaga wnęka na dużej ścianie salonu, która wręcz prosi o wypełnienie jej kontrastowym motywem, akcentującym na przykład barwę dodatków do wnętrza.
Fototapety do wnęk pozwalają na wyraźne zaznaczenie konkretnej, odrębnej od całości wnętrza strefy, w której znajduje się telewizor, kanapa z fotelami czy stół i krzesła. To również sposób na wykreowanie dodatkowego okna, podkreślenie ceglanej struktury loftu, albo stworzenie miejsca, które będzie przedmiotem kontemplacji podczas odpoczynku na znajdującej się po drugiej stronie kanapie. Sposób wyboru motywu jest różnorodny. Może nim być kompozycja wyraźnie kontrastująca z kolorystyką wnętrza lub podobna w odcieniu do koloru ścian, ale wyróżniona niewielkimi akcentami w dynamicznych barwach. Fototapety do wnęk to typowe wzory i kolory, które pozwalają na stworzenie niebanalnej aranżacji urozmaicającej cały wystrój wnętrza.

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź fakturę, grubość oraz nasycenie koloru

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem