Fototapety brzozy

Brzozy to jeden z najbardziej polskich i najlepiej rozpoznawalnych gatunków drzew, a chociaż nie są one domeną naszego kraju rosnąc również na obszarze…
Brzozy to jeden z najbardziej polskich i najlepiej rozpoznawalnych gatunków drzew, a chociaż nie są one domeną naszego kraju rosnąc również na obszarze innych państw Europy wschodniej, to szczególnie przypisuje się im związek z rodzimą historią i słowiańską wsią. Być może jest to zasługa znanych poetów i Mickiewicza, Asnyka, Broniewskiego, Staffa czy Leśmiana, którzy w swoich wierszach brzozę srebrnobiałą, rodzimą brzezinę tak opiewali darząc wyjątkowym patriotycznym sentymentem. Być może jest to zasługa malarzy takich, jak Józef Rapacki czy Kossakowie, których scenki rodzajowe często rozgrywały się w otoczeniu brzóz.
Fototapety z brzozą być może nie budzą uczuć patriotycznych i nie nasuwają na myśl skojarzeń z partyzanckimi grobami, czy ułańską szarżą, ale z pewnością są sielankowe, romantyczne i bliskie sercu. Zaletą tych niezwykłych drzew jest ich dekoracyjność, którą osiągają nie tylko dzięki charakterystycznej białej korze, ale również z uwagi na delikatne drobne listki, tworzące jakby mglisty zielony woal wokół korony. Fototapety z brzozami to połączenie tej subtelności i naturalną zielenią lasu, tworzące we wnętrzu niepowtarzalną atmosferę spokoju, obcowania z przyrodą, a jednocześnie skojarzenia z bezpiecznym domem rodzinnym.
Kilkadziesiąt lat temu brzozowe motywy na fototapetach były jednymi z popularniejszych równolegle z obrazami tropikalnej plaży. Często umieszczane w salonach pozwalały tworzyć indywidualną aranżację w sztampowych wnętrzach, dziś nie zaleca się brzozowych dekoracji na całą ścianę do salonu, ponieważ relaksujący klimat bardziej sprzyja innym pomieszczeniom, podczas gdy salon powinien być miejscem odpowiednim do prowadzenia życia towarzyskiego, spotkań rodzinnych i intelektualnych rozrywek. Poza tym duża brzozowa fototapeta ogranicza poziom dziennego światła w takim pomieszczeniu.
Brzozy na fototapetach, jakie można znaleźć w zakładce http://www.dekorolka.pl/2/fototapety-na-sciany/search/birch%2Bforest%2Bgreen to dekoracje zarówno do dużych pokoi, jak i do łazienek, świetlic, pomieszczeń lokali gastronomicznych, kuchni, przestronnych korytarzy, a szczególnie pięknie i naturalnie wyglądają w sypialni, gdzie niezbędny bywa taki naturalny relaksujący klimat. Niezwykłą kolekcję stanowią grafiki z wykorzystaniem motywu jesiennych brzozowych liści, zupełnie odmienne od klasycznych wyobrażeń brzozowego lasu. Dzięki ciepłym żywym barwom mogą być efektownym urozmaiceniem wnętrza.

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź fakturę, grubość oraz nasycenie koloru

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem