🌞🛠️ Letni remont zyska nowy wymiar z naszą promocją -33%! Użyj kodu LATO33 i odmień swoje ściany! 🎨🏡
podaj w koszyku kod: lato33
-33%

Fototapety balkon ciekawe dekoracje

Balkony towarzyszą nam od bardzo dawna, pełniąc głównie funkcje praktyczne, jako miejsce przeznaczone do suszenia prania czy spędzenia chwili na świeżym powietrzu.
Balkony towarzyszą nam od bardzo dawna, pełniąc głównie funkcje praktyczne, jako miejsce przeznaczone do suszenia prania czy spędzenia chwili na świeżym powietrzu. W dawniejszych czasach czynszówki wyposażone w balkony zimą zastępowały lodówki pozwalając przechowywać żywność. Z kolei w zabytkowych domach mieszczańskich czy wielopiętrowych kamienicach można do dziś spotkać balkony z pięknymi balustradami, będące efektowną ozdobą budynku. Dziś balkony w zbiorowym budownictwie nijak się mają do przestronnych tarasów w domach jednorodzinnych, a nawet nowoczesne apartamentowce wyposaża się już w duże loggie, pozwalające na postawienie stołu i krzeseł, gdzie można zjeść posiłek i pograć w szachy z przyjaciółmi.
Zobacz fototapety balkon
Szczególne znaczenie ma taras lub balkon w domach ulokowanych w ciekawej okolicy, gdzie zapewniają nie tylko miejsce do wypoczynku na zewnątrz budynku, ale też niezwykle piękny widok. Ta opcja wykorzystana na dekoracjach nie budzi skojarzenia ze starymi, ciasnymi czynszówkami i suszącym się praniem, ale wprowadza do wystroju wnętrza powiew świeżości, rozjaśnia i przede wszystkim optycznie powiększa wnętrze. Istotą takich dekoracji jest też widok, jaki można zobaczyć z wirtualnego balkonu, a więc rozległa przestrzeń morza, panorama górska czy obraz nowoczesnego miasta z dużej wysokości. Ten pejzaż pozwala na dopasowanie dekoracji do wnętrz nowoczesnych, retro, oficjalnych lub prywatnych – zależnie od potrzeb konkretnego miejsca.
Fototapety balkon, których wiele zaprezentowano w kolekcji na stronie http://www.dekorolka.pl/2/fototapety-na-sciany/search/balkon%2Bwidok to duże zróżnicowanie zarówno pod względem kolorystyki, jak i miejsca oraz klimatu, jaki cechuje daną kompozycję. Do wnętrz, w których wymagane jest wprowadzenie elementu powiększającego optycznie i rozjaśniającego doskonałym wyborem będą te fototapety, na których balkon stanowi tylko niewielki dodatek do ogromnej przestrzeni błękitnego morza w połączeniu z rozjaśnionym słonecznym blaskiem niebem. W tej grupie znajdzie się też widok zielonej łąki, spojrzenie z balkonu na rozległą przestrzeń porośniętych zielenią pagórków czy też rozległą panoramę Paryża, Florencji lub innego dużego miasta.
Na balkony można też spojrzeć z nieco innej perspektywy – od zewnątrz, a wówczas otrzymujemy obraz architektury w bardzo szerokim rozumieniu. W takim ujęciu fototapety balkony to zarówno nowoczesne wysokościowce, w których równiutki układ poszczególnych elementów tworzy ciekawą harmonijną kompozycję podkreślającą też równowagę aranżacji wnętrza. To także stare, zabytkowe balkony w ścianach kamienic przyprószonych patyną czasu, idealne do stylizacji retro, rustykalnych, vintage, ale też do nowoczesnych loftów, w których zachowuje się klimat starych zabudowań. W kolekcji znalazły się też budowle zabytkowe, jak słynna Krzywa Wieża, w której balkon jest jedynie szczegółem dopełniającym całość pięknej kolorystycznie i bardzo charakterystycznej w swoim klimacie kompozycji.

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź fakturę, grubość oraz nasycenie koloru

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem