🌞🛠️ Letni remont zyska nowy wymiar z naszą promocją -33%! Użyj kodu LATO33 i odmień swoje ściany! 🎨🏡
podaj w koszyku kod: lato33
-33%

Fototapety 3D

Trójwymiarowość obrazów to zjawisko, które stało się popularne kilkadziesiąt lat temu, a po wielu stuleciach tworzenia sztuki tradycyjnej, weszło do jej kanonów…
Trójwymiarowość obrazów to zjawisko, które stało się popularne kilkadziesiąt lat temu, a po wielu stuleciach tworzenia sztuki tradycyjnej, weszło do jej kanonów, jako całkiem nowa i zarazem bardzo nowoczesna dziedzina. Motywy graficzne, które w rzeczywistości wyglądają, jakby były wklęsłe lub wypukłe to jedynie efekt ich odpowiedniego przedstawienia na płaszczyźnie z wykorzystaniem kolorów, układu linii i cieni. Trójwymiarowość jest przykładem mistrzowskiego opanowania sztuki plastycznej, która bywa znamienna dla naszych czasów, gdyż trudno znaleźć w przeszłości nawet u wielkich mistrzów dzieła, gdzie pomimo malowania kilku planów efekt przestrzeni byłby tak realistyczny.
Współcześnie trójwymiarowe motywy graficzne mają coraz większe zastosowanie w stylizacji wnętrz. Ich cechą jest przede wszystkim bardzo silny wpływ na pokój i chociaż o wiele wartościowsze mogą być dzieła Rembrandta czy van Gogha to z pewnością doskonały pejzaż, – chociaż udekoruje pomieszczenie – nie zmieni go tak bardzo, jak kompozycja w postaci hipnotycznego czarno-białego tunelu. Fototapety 3D potrafią sprawić, że obserwator nie może oderwać od nich spojrzenia, chcąc przekonać się, czy motyw faktycznie bywa wypukły, czy zacznie się obracać, przesuwać lub zapadać, jak sugeruje przedstawiony widok.
Fototapety 3D z kolekcji na stronie http://www.dekorolka.pl/fototapety-3d to kompozycje trójwymiarowe z takim wrażeniem pozornego ruchu. Przyglądając się im można zastanawiać się, czy faktycznie powierzchnia ściany pozostaje gładka, czy też szereg błyszczących kul za chwilę zacznie toczyć się zmieniając miejsce, uderzając o siebie i wydając metaliczne dźwięki. Takie wrażenia określane są, jako dynamika kompozycji i w podobny sposób oddziałują też na wystrój wnętrza. Fototapety 3D to idealny dodatek do aranżacji bardzo spokojnych, stonowanych o dużej równowadze wizualnej, która zakłócona widokiem trójwymiarowości przestaje być nudna i działa pobudzająco na obserwatora.
Fototapety 3D to rozwiązanie do wnętrz, w których pożądane wybywa wytwarzanie nastroju pobudzającego umysł i emocje, a więc do salonów, pokoi nastolatków, a także do biur, w których poza pierwiastkiem dynamicznym wprowadzą też element współczesnej technicyzacji. Trójwymiarowe dekoracje są również bardzo nowoczesne, nawiązujące klimatem nie tylko do współczesności, ale nawet do dalekiej przyszłości i jej wizji roztaczanych w filach czy powieściach sci-fi. Duże znaczenie dla wnętrza ma też charakter kompozycji – od miękkich płynnych i bardzo delikatnych ornamentów po typowo męskie, twarde i ciężkie wizualnie rzędy kanciastych kostek.

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź fakturę, grubość oraz nasycenie koloru

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem