20% taniej wszystkie dekoracje. Skorzystaj z kodu PROMO20 i ciesz się specjalnym rabatem! 🎉🍁
podaj w koszyku kod PROMO20
-20%

Fototapeta do sypialni na poddaszu

Domy jednorodzinne stają się coraz popularniejsze, a budowanie własnego lokum z myślą o przyszłości oznacza konieczność wyboru …
Domy jednorodzinne stają się coraz popularniejsze, a budowanie własnego lokum z myślą o przyszłości oznacza konieczność wyboru pomiędzy budynkiem piętrowym i parterowym. Oczywistym jest, że wyższe domy to również większy koszt, na który nie zawsze może sobie pozwolić młode małżeństwo z małym dzieckiem. Rozwiązaniem są pośrednie domy z użytkowym poddaszem, które z czasem można zaadaptować na dodatkowe lokum. Aranżacja poddasza nie jest jednak prosta i wymaga starannego dobrania zarówno mebli, jak i dekoracji. Pomieszczenia są nietypowe, zazwyczaj ze skośnym sufitem, który zmienia proporcje wnętrza. Takie pomieszczenia najlepiej sprawdzają się w roli sypialni i wymagają też odpowiednich fototapet.
Fototapeta do sypialni na poddaszu
Fototapeta do sypialni na poddaszu to dekoracja, która ma za zadanie zmienić klaustrofobiczny klimat wnętrza, przywrócić zaburzone proporcje i sprawić, że pomieszczenie będzie sprzyjało relaksowi. Do najbardziej odpowiednich motywów zaliczają się z pewnością te powiększające wnętrza, bowiem umieszczone na wyższej ścianie sprawią, że pomieszczenie optycznie wydłuży się, a ciężar obniżonego dachu straci na znaczeniu. Inny motyw odpowiedni do sypialni na poddaszu to ten przedstawiający jasną kompozycję o układzie pionowym. Ta z kolei umieszczona na niższej ścianie optycznie ją podwyższy zmniejszając kontrast pomiędzy obiema stronami pokoju. Skos sufitu zniweluje również obraz nocnego miasta umieszczony na całej wysokości, od podłogi po spojenie dachu.
Pokoje na poddaszach bywają różne, wyposażone w małe okna, świetliki lub dobrze doświetlone, dlatego ten element również warto brać pod uwagę urządzając wnętrze. Jeśli nie ma w nim dużych okien potrzebę dziennego światła zaspokoi fototapeta z oknem widokiem z tarasu lub po prostu błękitnym niebem. Ten ostatni motyw świetnie sprawdzi się również na powierzchni ukośnego sufitu, bowiem sprawi, że nieprzyjazna powierzchnia zniknie, a wnętrze będzie sprawiało wrażenie pozbawionego dachu. Jeśli sypialnia ma być bardziej nastrojowa fototapeta z niebem może też przedstawiać widok w nocy, kosmos z planetami lub inny tego typu motyw.
Poddasze jest miejscem, które rzadko odwiedzają goście, dlatego aranżując na nim sypialnię można sobie pozwolić na dużą dozę indywidualizmu i bardzo osobiste akcenty. To ciekawe miejsce na fototapety o tematyce erotycznej lub motywy lasu, które zapełni zarówno niską ścianę, jak i znajdujący się nad nią skośny sufit. Dzięki temu pomieszczenie nabierze bardziej realistycznego wrażenia przeniesienia na leśną polanę. W aranżowaniu wnętrza o specyficznym układzie ścian i sufitu warto wykorzystać każdy zakamarek do umieszczenia w nim ciekawego motywu. Trójkątna ściana między dachami idealnie wypełni bambusowy las, a niewielkie wnęki doskonale ozdobią motywy okien.

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź fakturę, grubość oraz nasycenie koloru

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem