20% taniej wszystkie dekoracje. Skorzystaj z kodu PROMO20 i ciesz się specjalnym rabatem! 🎉🍁
podaj w koszyku kod PROMO20
-20%

Fototapeta biblioteka – książki na Twojej ścianie

Biblioteka to bardzo szczególne miejsce, zawsze kojarzące się ze spokojem, ciszą, lekko zakurzonymi półkami pełnymi książek, w których znajduje się…
Biblioteka to bardzo szczególne miejsce, zawsze kojarzące się ze spokojem, ciszą, lekko zakurzonymi półkami pełnymi książek, w których znajduje się ogromna porcja informacji i tysiące ciekawych historii. Do bibliotek chodzą tylko ludzie mądrzy, lubiący czytać, rozwijać się i bogacić wiedzę, czyli w pewien sposób wyróżniający się w społeczeństwie. Z tego powodu posiadanie własnej biblioteki uważa się za swoisty przejaw mądrości, a przynajmniej za jej docenianie. Niestety w dzisiejszych czasach papierowe książki nie mają już takiej popularności, a zastępują je e-booki, czyli tomy elektroniczne czytane na tabletach i ekranach komputerów. W wystroju wnętrz klasyczną bibliotekę może jednak zastąpić fototapeta.
Fototapeta biblioteka
Dekoracje tego typu to nie tylko sposób na wypełnienie pustego wnętrza, ale też na stworzenie w nim niepowtarzalnego, bardzo realistycznego designu. Tak jak w przeszłości w zamożnych domach budowano specjalne regały atrapy, wypełnione imitacją cennych dzieł tak dziś fototapeta jak biblioteka pozwoli stworzyć takie złudzenie. W zakładce http://www.dekorolka.pl/2/fototapety-na-sciany/search/biblioteka znajdzie się wiele motywów, wśród których część jest dokładnym odwzorowaniem książkowych regałów, a umieszczone na ścianie za schodami lub w mniej oświetlonym miejscu pokoju przypadkowemu obserwatorowi podsuną wizję klasycznego mebla bibliofila.
Biblioteka na fototapetach może też występować w charakterze symbolu, być nawiązaniem do czytania książek i bibliofilskiej pasji. Poza książkami zazwyczaj w motywach pojawiają się też inne elementy, jak postacie młodych ludzi z uśmiechniętymi twarzami, które wprowadzają swobodny przyjazny klimat do wnętrza. To również pojedyncze książki, w kolorowych kompozycjach, na rysunkach, stołach i biurkach, w rękach dzieci i ludzi dojrzałych, a więc w dziesiątkach kompozycji, tworzących ciekawą całość. Kolekcja obejmuje też symbole nawiązujące do czytelnictwa, grafiki i obrazy mniej realistyczne, jak Supermen z książką na wysokiej skale czy bajkowa kompozycja z chłopcem wśród starych tomów.
Fototapeta jak biblioteka to dekoracja specyficzna, ale jej wykorzystanie może być bardzo szerokie zależnie od kompozycji i sposobu ujęcia tematu.
Począwszy od salonu czy gabinetu, w którym pojawią się wspomniane książkowe regały, bibliofilskie dekoracje sprawdzą się w pokojach dzieci i nastolatków, w korytarzach, przedpokojach i holach instytucji, w czytelniach i księgarniach, w biurach, urzędach i nowoczesnych firmach, w placówkach kulturalnych, świetlicach, szkołach i dziesiątkach innych tego typu miejsc. Książka pasuje w zasadzie wszędzie, a jeśli dodatkowo jest jeszcze zaprezentowana w odpowiednim otoczeniu, zakres jej możliwości staje się nieograniczony.

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź fakturę, grubość oraz nasycenie koloru

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem