20% taniej wszystkie dekoracje. Skorzystaj z kodu PROMO20 i ciesz się specjalnym rabatem! 🎉🍁
podaj w koszyku kod PROMO20
-20%

Fototapeta akwarele

Obrazy olejne stanowią najpopularniejszą grupę dzieł do czasów współczesnych cenionych za ich kunszt i wyjątkowe piękno. W rzeczywistości….
Obrazy olejne stanowią najpopularniejszą grupę dzieł do czasów współczesnych cenionych za ich kunszt i wyjątkowe piękno. W rzeczywistości – choć technika malarstwa olejnego nie jest wcale łatwa – wielu artystów twierdzi, że jeszcze trudniej malować obrazy akwarelą. Te wyjątkowe farby wodne nie posiadają właściwości kryjących, dlatego raz namalowana na płótnie plama pozostaje nawet, jeśli pokryje się ją innym kolorem. Obrazy malowane akwarelami są niezwykle ulotne, płynące w powietrzu, bajkowe ze swoimi rozmytymi krawędziami i brakiem ostrości, przypominającym statek wynurzający się z morskiej mgły. Taka jest też fototapeta akwarele, wykorzystująca delikatne, rozmyte motywy w swoich kompozycjach.
Fototapeta akwarele to dekoracja o wielu walorach. Z pewnością można o niej powiedzieć, że jest bajkowa, bowiem większość przedstawionych na obrazkach detali tylko w ogólnym sensie przypomina realne przedmioty czy twory natury. Liście, kwiaty, owoce i warzywa, pióra, ptaki i zwierzęta są na nich doskonale rozpoznawalne, ale jednocześnie odrealnione, jakby pochodziły z dziecięcych książeczek, a nie z rzeczywistego świata. Nawet krajobrazy mają w sobie coś magicznego z tym delikatnie rozmytym niebem i trawą czy wodą, przez które przebija naturalne tło kompozycji. Patrząc na akwarelową fototapetę możemy odnieść wrażenie, że za chwilę cały wzór spłynie z jej powierzchni tworząc na podłodze wielobarwną plamę.
Przeglądając kolekcję wzorów na stronie http://www.dekorolka.pl/310/akwarelowe-motywy można też o nich powiedzieć, że są to dekoracje trącące nutką przeszłości. Wiele z nich nasuwa skojarzenia babcinej kuchni lub pokoju dziennego, w którym na bujanym fotelu babcia czytała bajki dzieciom dyskretnie obserwującym kolorowe ptaki i kwiaty na ścianach. Takie fototapety pobudzają wyobraźnię i pozwalają snuć swoje własne historie, dzięki tysiącom szczegółów i odcieni barwnych. Rozpływająca się czerwień polnych maków to świetne mieszkanie dla Calineczki. Z mozaiki zielonych i żółtych liści za chwilę wysunie głowę jeż z wielkim czerwonym jabłkiem na grzbiecie. Tukany strzegą królestwa dzikich zwierząt i harcujących na lianach małp, a wszystko to w subtelnym klimacie retro.
Fototapeta akwarele jest również dekoracją bardzo kobiecą, a nawet dziewczęcą i nie ma znaczenia jej intensywność kolorystyczna. Tam, gdzie we wzorach dominują kwiaty bez trudu można dopatrzeć się barwnych góralskich spódniczek, albo letnich sukienek ze zwiewnego batystu. Równie piękne są romantyczne pejzaże i fascynujące tajemniczością kobiece portrety. Ciemniejsze kompozycje, powierzchnie dekoracji wypełnione ciemnymi, egzotycznymi liśćmi, gałązkami jagodowych krzewów czy oliwnych drzewek, błękitne pióra, dzikie zwierzęta równie efektownie udekorują kobiece wnętrze wnosząc do niego nieco intensywniejszy, dynamiczny akcent. W akwarelowych wzorach jednak dynamika jest tylko pozorna, bowiem nawet nieujarzmiony lew czy potężny słoń są tu po prostu pięknymi istotami a nie dzikimi, groźnymi stworzeniami.

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź fakturę, grubość oraz nasycenie koloru

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem