20% taniej wszystkie dekoracje. Skorzystaj z kodu PROMO20 i ciesz się specjalnym rabatem! 🎉🍁
podaj w koszyku kod PROMO20
-20%

Fototapeta 3d tunel

Fototapety trójwymiarowe są bardzo cenione przez dekoratorów wnętrz, bowiem z ich pomocą można diametralnie zmienić przestrzeń…
Fototapety trójwymiarowe są bardzo cenione przez dekoratorów wnętrz, bowiem z ich pomocą można diametralnie zmienić przestrzeń, dodając jej głębi lub odpowiednio kształtując proporcje. Umieszczone na właściwej ścianie sprawią, że klaustrofobiczny pokój zmieni się w przestronne pomieszczenie a wąski korytarzyk nabierze przyjemnej wielkości. To oczywiście wynik odpowiedniego oddziaływania na naszą wyobraźnię, bowiem ściany nadal pozostają na swoich miejscach, a metraż pokoju nie zmienia się. Wyobraźnia jednak potrafi zdziałać cuda przekonując cały nasz organizm, że otacza go świeże powietrze, a przekonanie to bywa tak sugestywne, iż jesteśmy w stanie nawet poczuć powiew chłodu na skórze.
Fototapeta 3d tunel
Jedną z kategorii takich dekoracji jest fototapeta 3D tunel w każdej z jej możliwych wersji, zarówno tych nowoczesnych, jak i stylowych, a nawet generowanych komputerowo. Tunele mają to do siebie, że znacznie bardziej sugestywnie przekonują nas o istnieniu głębi niż przestronne krajobrazy o dalekiej linii horyzontu. Szczególnie wyraziste są te kompozycje, w których tunel nie posiada widocznego zakończenia, albo wylot z niego jest tak odległy, że na obrazie widzimy jedynie maleńką plamkę. Taki obraz pozwala naszej wyobraźni dodawać tunelowi takiej długości, jaka nas usatysfakcjonuje. Kompozycja przypomina nieco studnię z niewidocznym dnem, która może być bardzo płytka, ale ponieważ nie powala nam zatrzymać wzroku, wydaje się być bez dna.
Fototapeta 3d tunel może przyjmować bardzo wiele postaci, czego przykładem jest zróżnicowana kolekcja na stronie http://www.dekorolka.pl/2/fototapety-na-sciany/search/tunel. Motywy łączy jedna wspólna cecha, jaką jest wspomniana trójwymiarowa głębia, natomiast zarówno kolorystyka, jak i samo miejsce są zdecydowanie odmienne, co pozwala na wkomponowanie wzoru w ogólną aranżację wnętrza. W kolekcji znalazły się motywy bardzo nowoczesne, nie tylko budzące zaciekawienie, ale wręcz nieco niepokojące dzięki swojej abstrakcyjnej formie. To tunele zapowiadające podróż do innego wszechświata, czy też podążanie światłowodami lub magistralami w urządzeniach cyfrowych, jak to robili bohaterowie kasowych filmów sci-fi.
Dla tradycjonalistów, dla miłośników natury, zabytków, znajdą się też fototapety z tunelami dawnych kolei, skalnymi korytarzami, miejską kanalizacją sprzed wieków, czy nieco bardziej nowoczesnymi tunelami drogowymi pod górskimi szczytami. Podobną rolę mogą też pełnić odpowiednio usytuowane drogi, otoczone szpalerem drzew lub skalnymi ścianami zboczy. Każda z tego rodzaju fototapet posiada zdolność do powiększania wnętrza, ale też nadaje mu charakter – nieco tajemniczy, zagadkowy i z pewnością przyciągający uwagę zaraz po wejściu do pomieszczenia. Odpowiednio dobrany kolorystycznie motyw doskonale zintegruje się z wystrojem wnętrza tworząc z nim integralną całość.

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź fakturę, grubość oraz nasycenie koloru

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem