20% taniej wszystkie dekoracje. Skorzystaj z kodu PROMO20 i ciesz się specjalnym rabatem! 🎉🍁
podaj w koszyku kod PROMO20
-20%

Ciekawe fototapety Afryka

Kontynent afrykański zazwyczaj kojarzy nam się z bardzo wysokimi temperaturami, pustynnym suchym klimatem, wielbłądami i Beduinami ubranymi w charakterystyczne stroje.
Kontynent afrykański zazwyczaj kojarzy nam się z bardzo wysokimi temperaturami, pustynnym suchym klimatem, wielbłądami i Beduinami ubranymi w charakterystyczne stroje. Czasami przypomina jeszcze sawannę i wysokie żółte trawy urozmaicone pojedynczymi karłowatymi akacjami, ukrywające dzikie, niebezpieczne zwierzęta. W rzeczywistości te stereotypy to tylko część Afryki, znana głównie z powieści i klasyków filmowych. Niewiele osób sięga wyobraźnią do odległego południa i przepięknego szlaku ogrodów, gdzie rośnie około 45% wszystkich kwitnących roślin na ziemi.
Afryka to również tropikalny las Kongo, przepiękne szeroko rozlane rzeki, malowniczy wodospad Wiktorii, krater Ngorongoro oraz wiele innych fantastycznych krajobrazów, które odbiegają od przyjętego pustynnego wzorca. Jaki stąd wniosek w odniesieniu do dekoracji ściennych? Otóż motywy afrykańskie na fototapetach to szeroka gama kolorów od jasnej słonecznej żółci, przez wszystkie odcienie pomarańczowego po czerwień pustynnego zachodu słońca. Afryka to także ciemna dojrzała zieleń, baobabów i palm, idealnie czysty błękit nieba i oceanu oraz kolorowe stroje lokalnych plemion.
Fototapety Afryka
Fototapety z afrykańskimi motywami potrafią w sposób diametralny uwarunkować charakter wnętrza. Wśród dziesiątek różnych motywów żaden w tak wyraźny sposób nie wskazuje na miejsce, nie tworzy wrażenia egzotyki, ciepła, które wręcz wyzwala pragnienie pomimo zimna panującego za oknem. Wniosek, jaki można z tego wyciągnąć wskazuje na wykorzystywanie tego typu dekoracji w pomieszczeniach, w których pragnie się osiągnąć efekt wysokiej temperatury. Słoneczne afrykańskie klimaty w jasnych pustynnych odcieniach mogą też zdecydowanie rozświetlić wnętrze, czyli stanowią idealny dodatek do salonów, w których nie przewidziano dużych południowych okien.
W zakładce http://www.dekorolka.pl/2/fototapety-na-sciany/search/africa%2Blandscapes%2Bhot zgromadzono dużą afrykańską kolekcję wzorów, wśród których można znaleźć zarówno te o charakterze pustynnym, jak i zielone baobaby czy błękitny ocean. Poza tematyką zróżnicowana jest także gama barwna, uwzględniająca zarówno wspomniane jasne słoneczne kolory piasku pustynnego i wielbłądzich karawan po ciemnopomarańczowe i czerwone afrykańskie zachody słońca. Każda z tych fototapet może być ciekawą ozdobą zarówno dużego salonu, jak i klimatycznym dodatkiem do przestronnego holu czy lokalu rozrywkowego.

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź fakturę, grubość oraz nasycenie koloru

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem