20% taniej wszystkie dekoracje. Skorzystaj z kodu PROMO20 i ciesz się specjalnym rabatem! 🎉🍁
podaj w koszyku kod PROMO20
-20%

Cegła na ścianę

Dekorowanie wnętrz to szeroka dziedzina, która obejmuje wiele aspektów tworzenia wystroju, począwszy od wyposażenia w podstawowe meble…
Dekorowanie wnętrz to szeroka dziedzina, która obejmuje wiele aspektów tworzenia wystroju, począwszy od wyposażenia w podstawowe meble, przez detale użytkowe takie, jak oświetlenie czy wykładziny podłogowe po drobiazgi dekoracyjne nadające całości konkretnego charakteru. Na tej liście znajduje się również element znacząco wpływający na wystrój, którym jest wykończenie ścian. Pozornie są one niezauważalne stanowiąc raczej ogranicznik przestrzeni, bez konkretnych funkcji użytkowych, często nawet przeszkadzając w rozwinięciu skrzydeł kreatywności artystycznej. A jednak ich wpływ na wnętrze bywa tak duży, że wystarczy nieodpowiedni wybór koloru czy dekoracji, a pomieszczenie traci lub zyskuje wiele atutów.
W dekorowaniu ścian odgrywa rolę zarówno materiał wykończeniowy, jak i wzór czy kolorystyka. Im ciemniejsze barwy tym mniej światła w pokoju i wydaje się on być mniejszy niż jest faktycznie. Biorąc pod uwagę nowoczesne fototapety warto zwracać uwagę na to, że piękne obrazy często są ciemne i umieszczone w salonie pomimo swojego uroku mogą źle wpływać na wystrój i na samopoczucie mieszkańców. Jednym z pomysłów zapewniających sporo możliwości są tekstury – z jednej strony neutralne, z drugiej dostępne w wielu kolorach, dzięki czemu dają możliwość wybierania takiego odcienia, który najlepiej sprawdzi się w danej stylizacji. Do takich tekstur zalicza się między innymi cegła na ścianę.
Ceglane tekstury są nie tylko efektowne i w miarę neutralne, ale też uniwersalne, bowiem wybierając odpowiedni kolor cegły i ewentualne dodatki do niej w stylu napisów graffiti czy efektu postarzania można takie tło wykorzystać zarówno we wnętrzach rustykalnych, prowansalskich, jak i bardzo nowoczesnych. Doskonale komponują się takie tekstury z wystrojem loftów, które z założenia mają mieć surowy charakter, a cegła – szczególnie ta czerwona, fabryczna – jest w nie wpisana jako standard. W bardziej tradycyjnych wnętrzach ceglane motywy również się sprawdzą, ale w wersji bardziej stonowanej, na przykład białe lub szare, jedynie z lekko zaznaczonym rysunkiem cegieł, który bardziej przypomina regularny wzorek niż surowy mur.
Cegła na ścianie to motyw idealny do niemal każdego pomieszczenia. Doskonale będzie wyglądać w przedpokoju, ale również w kuchni czy łazience, w nowoczesnych i klasycznych salonach lub sypialniach. W pomieszczeniach stylizowanych na rustykalne ciekawie będzie wyglądać taka tekstura w kolorze jasnym, z elementami graficznymi wskazującymi na stare, wysłużone mury wiejskiego domu, w którym więcej wysiłku wkłada się w tworzenie swojskiej rodzinnej atmosfery niż w precyzyjne tworzenie wystroju i starannie dobieranych dekoracji. Z kolei wspomniane graffiti czy rysunki na murze to przykład bardzo nowoczesnego dodatku o młodzieżowym charakterze, idealnego do pokoju nastolatka.

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź fakturę, grubość oraz nasycenie koloru

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem