20% taniej wszystkie dekoracje. Skorzystaj z kodu PROMO20 i ciesz się specjalnym rabatem! 🎉🍁
podaj w koszyku kod PROMO20
-20%

Aranżacje salonu fototapetą

Fototapety w dekoracji wnętrz święcą obecnie prawdziwe triumfy, a po latach tradycyjnego malowania i oklejania ścian w pomieszczeniach…

Fototapety w dekoracji wnętrz święcą obecnie prawdziwe triumfy, a po latach tradycyjnego malowania i oklejania ścian w pomieszczeniach typowymi papierowymi dekoracjami w regularne wzorki, dziś przyszła kolej na tworzenie pięknych stylizacji. Przez kilkadziesiąt lat uprzedniej epoki skazani byliśmy na sztampowe mieszkania oraz ich ograniczone wyposażenie, tak podobne do siebie, że zdarzało się mylić mieszkania wchodząc do sąsiadki z innego piętra. Dziś sklepy nie oferują jedynie trzech typów wersalek, a zarówno gama mebli, jak i dekoracji czy elementów wyposażenia jest tak ogromna, iż można dzięki niej tworzyć nieograniczoną liczbę aranżacji wnętrz.
Aranżacje salonu fototapetą
Pojęcie stylu też jest pojęciem nowym, funkcjonującym od kilkunastu lat, bowiem wcześniej urządzano mieszkania standardowo nie mając środków do aranżacji prowansalskich, rustykalnych, klasycznych, skandynawskich, art deco, chippendale, eklektycznych, postmodernistycznych i wielu innych. Dziś można wymienić co najmniej 70 różnych rodzajów stylizacji, a większość z nich pozwala uzyskać konkretna fototapeta. Dodatkowe możliwości stwarzają też obecne trendy, dzięki którym możliwe jest łączenie różnych elementów w jedną całość, jak na przykład fototapeta z wielką kolorową wycinanką łowickim we wnętrz w nowoczesnym stylu – zestawienie będące reprezentantem stylu neofolk.
Fototapety mają ogromną moc wpływania na wnętrze szczególnie, jeśli są duże i wypełniają całą przestrzeń ściany. Odpowiednio wybrane i umieszczone mogą tworzyć wrażenie nieistnienia tej ściany, a zamiast niej pojawia się otwarte wyjście do lasu, wielkie okno z czystym niebem na zewnątrz czy nowojorska ulica zapraszająca do wyjścia na zakupy. Aranżacje salonu fototapetą to niezwykła gama możliwości podkreślania konkretnego stylu, jak wielkie kompozycje z wytartymi deskami i lawendą do wnętrz rustykalnych, bukiecik konwalii w srebrnym dzbanuszku do stylizacji angielskiej lub francuskiej czy zabawny, nieco futurystyczny kontekst z udziałem kompozycji białych kostek do gry.
Dzięki fototapecie możliwe jest nie tylko tworzenie stylizacji, ale również wprowadzanie nastroju, zmienianie perspektywy czy wielkości pomieszczenia, rozświetlanie lub przyciemnianie wnętrza oraz wiele innych sposobów jego kształtowania. Przykładowy las w jesiennej szacie, nieco zamglony, jak ten na zdjęciu jest wystarczającym dodatkiem dekoracyjnym, aby salon stał się miejscem nastrojowym i nostalgicznym. Piękne żółte słoneczniki sprawią, że wnętrze ożyje, rozkwitnie letnim klimatem, a kwiaty magnolii wprawią wszystkich domowników w nastrój romantyczny.

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź fakturę, grubość oraz nasycenie koloru

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem